У одних відберуть, іншим підвищать: що буде з пенсіями в 2021

У одних відберуть, іншим підвищать: що буде з пенсіями в 2021
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Пенсії в Україні в 2021 році підвищать в декілька етапів – з 1 січня зростуть виплати, “прив’язані” до мінімальної зарплати, в березні пройде індексація пенсій, а в грудні очікується ще одне підвищення прожиткового мінімуму. Одночасно буде категорія людей пенсійного віку, які не мають права на пенсію.

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”.

З 1 січня зростуть пенсії, “прив’язані” до мінімальної зарплати. Це в першу чергу пенсії тих, кому виповнилося 65 років і хто має страховий стаж 30 (жінки) або 35 років (чоловіки). Мінімальна пенсія для таких людей складе 2400 грн (40% від мінімальної зарплати, яка, згідно з проектом держбюджету, виросте до 6000 грн).

Згідно з постановою Кабміну №849 від 16 вересня, 1 березня пройде індексація пенсій. Будуть перераховані раніше призначені пенсії і надбавки до них. Очікується, що індекс індексації складе 11%, і це підвищення відчують близько 9 млн пенсіонерів з 11 млн.

Також з 1 березня продовжать отримувати 500 грн доплати пенсіонери старше 80 років (за умови, що їх пенсія менше середньої зарплати). З цього дня мінімальна пенсія для людей старше 80 років повинна буде становити 2600 грн (при наявності страхового стажу 20 років у жінок і 25 років у чоловіків). Різницю при необхідності будуть доплачувати в вигляді держдопомоги.

З 1 квітня перерахують пенсію працюючим пенсіонерам (поправка на трудовий стаж).

З 1 липня в зв’язку з ростом мінімальних зарплат знову підвищаться пенсії тих, у кого стаж 30 або 35 років (у жінок і чоловіків відповідно). Їх мінімальна пенсія складе вже 2600 грн (після зростання мінімальних зарплат до 6500 грн).

Також з 1 липня отримуватимуть надбавки пенсіонери 75-79 років – 400 грн за умови, що їх пенсії не перевищують середньої зарплати.

Крім того, з 1 липня очікується підвищення мінімальних пенсійних виплат для тих, кому не вистачає стажу, і для людей з інвалідністю в зв’язку з черговим зростанням прожиткового мінімуму. Виплати зростуть з 1769 до 1854 грн. Також виростуть багато надбавки.

Ще одне підвищення прожиткового мінімуму заплановано на 1 грудня 2021 року. Тоді найменша пенсія становитиме 1 934 грн.

При цьому, нагадаємо, після пенсійної реформи 2017 року в Україні з’явилася категорія людей пенсійного віку, які не мають права на пенсію – це ті, хто більшу частину свого життя не працював або працював нелегально. Таким людям нараховують державну допомогу (прожитковий мінімум).

Як відомо, в 2020 році право на пенсію мали лише ті, кому виповнилося 60 років і хто мав страховий стаж 27 років. З 2021 року 60-річні зможуть оформити пенсію тільки за наявності стажу не менше 28 років, 63-річні зі стажем від 18 до 28 років, 65-річні зі стажем від 15 до 18 років.

Зверніть увагу на те, що з 2021 року підвищиться вік, з якого будуть призначати держдопомогу за віком. До кінця 2020 року право на таку допомогу мають люди, які досягли 60-річного віку і мають 15 років стажу. З 2021 року держдопомогу за віком призначатимуть з 65 років. Раніше цього віку можна претендувати лише на допомогу по малозабезпеченості.

Як повідомлялося раніше, комуналка в Україні подорожчає більше ніж на 100 гривень, адже відповідно до чинного закону «Про житлово-комунальні послуги» повинні ввести абонентську плату на холодну і гарячу воду, опалення та вивезення сміття.

Також повідомлялося про те, що з 1 січня в Україні можуть відключити газ усім тим, у кого немає лічильника. У Верховній Раді погоджуються з тим, що поставити прилади обліку фізично до цієї дати не встигнуть, отже, терміни можуть переглянути. Але навіть якщо терміни продовжать, ті українці, які не матимуть приладів обліку, стануть платити за газ за новими нормативами – закон дозволяє в разі відмови встановлювати прилад обліку переводити споживача на граничні норми витрачання.

Джерело: Народна Правда