Українців будуть попереджати про посилення карантину за 7 днів: подробиці

Українців будуть попереджати про посилення карантину за 7 днів: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

Верховна Рада зобов’язала Кабінет міністрів вводити карантинні обмеження на певних територіях виключно за умови оприлюднення такого рішення не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку їх дії.

Так, постанова Верховної Ради “Про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів з метою належної підготовки до такого посилення” опублікували в газеті “Голос України”, воно вступить в силу з 25 листопада 2020 року.

Дія постанови поширюється на заборону:

  • регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном в міському сполученні;
  • відвідування навчальних закладів здобувачами освіти;
  • прийом відвідувачів суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері культури;
  • прийом відвідувачів в кінотеатрах;
  • прийом відвідувачів суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе і т. п.);
  • прийом відвідувачів в торгово-розважальних центрах;
  • прийом відвідувачів суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність в сфері торговельного та побутового обслуговування населення;
  • залишати місця свого проживання.

Для запобігання поширенню COVID-19 уряд повинен вводити на відповідній території більше одного із зазначених заходів виключно за умови оприлюднення відповідного рішення про це не пізніше ніж за сім календарних днів до початку їх дії.

Також, уряд не пізніше ніж за сім календарних днів до початку дії двох і більше зазначених заходів має внести в парламент законопроект про надання державної підтримки та пільг населенню та суб’єктам господарювання, які відчувають негативних наслідків у зв’язку з посиленням протиепідемічних заходів.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні створюють програму, яка буде відслідковувати людей з коронавірусною інфекцією (COVID-19) і знаходяться на самоізоляції, а також осіб, які з ними контактували.

А також, локдаун в Україні можуть ввести, вважає радник президента Зеленського Олег Устенко. Відповідне рішення буде прийнято в разі різкого сплеску захворюваності COVID-19.

Джерело: Народна Правда