Українців змусять більше платити за комуналку: вводять абонплату на все

Українців змусять більше платити за комуналку: вводять абонплату на все
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Комуналка в Україні подорожчає більше ніж на 100 гривень, адже відповідно до чинного закону “Про житлово-комунальні послуги” повинні ввести абонентську плату на холодну і гарячу воду, опалення та вивезення сміття.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

Розмір абонентської плати

Кабінет міністрів своєю постановою №808 вже визначив формулу граничного розміру:

2 * прожитковий мінімум * 2,58 * 0,15 * К, * де:

2,58 – середня кількість осіб в сім’ї;

0,15 – середня частка витрат на комуналку від загального доходу сім’ї;

К – коефіцієнт (для опалення і води – 0,019, для сміття – 0,009).

Наприклад, з грудня прожитковий мінімум в Україні складе 2189 грн. Таким чином, абонплата на воду і опалення буде 32,19 грн, а на сміття – 15,2 грн. Тобто в сумі потрібно буде платити близько 111,7 грн на місяць (за умови, якщо є гаряча, холодна вода і опалення).

Додамо, абонентську плату повинні були вже ввести, рішення відстрочили через карантин. За діючими правилами, є п’ять місяців з моменту закінчення карантинних обмежень для того, щоб вибрати індивідуальний і колективний договір (колективний (для ОСББ) без абонплати, і індивідуальний (якщо немає ОСББ) – з абонплатою).

Правда, карантин затягнувся і з цієї причини народні депутати на чолі з Вікторією Гриб пропонують скоротити терміни до 1 січня 2021 роки (всі, хто до цього часу не визначиться, автоматично перейдуть на індивідуальні договори). При цьому сама Вікторія Гриб вважає, що шанси для прийняття документа в цьому році через пандемію невеликі.

Але якщо документ проголосують, більшості українців доведеться платити абонплату практично на всі комунальні послуги з січня наступного року.

Як повідомлялося раніше, з 1 січня в Україні можуть відключити газ усім тим, у кого немає лічильника. У Верховній Раді погоджуються з тим, що поставити прилади обліку фізично до цієї дати не встигнуть, отже, терміни можуть переглянути. Але навіть якщо терміни продовжать, ті українці, які не матимуть приладів обліку, стануть платити за газ за новими нормативами – закон дозволяє в разі відмови встановлювати прилад обліку переводити споживача на граничні норми витрачання.

В Україні на мінімальну зарплату в 150 євро (5 тисяч гривень) працевлаштовують вантажників, промоутерів, двірників і підсобників. Одночасно з цим, в європейських країнах мінімалку пропонують більш широкому колу вакансій, і при цьому розмір мінімальної зарплати там вище.

Україна має намір звернутися за отриманням 300 млн доларів кредиту МБРР для подолання наслідків епідемії коронавирусной інфекції (COVID-19).

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...