Вода і вологе повітря: Комаровський розповів, як знизити ризик зараження COVID-19 – відео

Вода і вологе повітря: Комаровський розповів, як знизити ризик зараження COVID-19 – відео
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Відомий лікар Євген Комаровський розповів українцям, як знизити ризик зараження або важкого перебігу COVID-19.

Loading...

Він опублікував свіжий відеоблог зі своїми порадами та рекомендаціями.

Комаровський підкреслює, що на сьогодні лікарі найбільше бояться саме ускладнень захворювання. А це ураження легень з дихальною недостатністю, тромбоутворення та інші.

“… сам факт – захворієте ви чи не захворієте – залежить тільки від двох чинників. Перший – з якою кількістю вірусу ви зустрінетеся. Другий – в якому стані буде ваш організм на момент зустрічі. Дуже важливо стан слизових оболонок. Якщо у вас пересохло в носі, в роті, якщо ви в сухому і теплому повітрі, спітнілий, то організм практично не може зупинити вірус. Він отримує всі умови для розмноження “, – зазначає лікар.

В першу чергу він радить українцям частіше дихати чистим прохолодним повітрям з нормальною вологістю (40-60%), а також стежити за тим, щоб в організмі не було дефіциту рідини.

“Зволожуйте дихальні шляхи сольовими розчинами. Але найголовніше в тому, що якщо ви перебуваєте 15 хвилин в приміщенні, де немає повітрообміну, найвища концентрація вірусів, то ніщо вам не допоможе. І ваша імунна система не спрацює”, – сказав Комаровський.

Комаровський також розповів, як уникнути важкого перебігу хвороби в разі зараження.

“Є дані про те, що ймовірність переходу хвороби у важку форму, яка має місце у 5-15% хворих, залежить таки від того, чи є у вас в організмі дефіцит цинку, чи є у вас в організмі вітамін D, С”, – уточнив він.

Сучасні медичні протоколи рекомендують не допускати дефіциту цих вітамінів і мікроелемента в організмі, нагадує педіатр.

“І якщо ви захворієте, то це, по крайней мере, не завадить, дози з вашим лікарем будете узгоджувати. Ще раз кажу, це п’ється не для того, щоб не захворіти, а щоб хвороба не перейшла у важку форму”, – сказав Комаровський .

Він ще раз підкреслив, що необхідно потрібно перш за все за повітрообміном і станом слизових оболонок.

“Але, якщо у вас в будинку немає гігрометра і зволожувача, то думайте спочатку про це, а вже потім про цинк і вітамін D”, – сказав доктор.

Як ми вже розповідали раніше, до кінця року в Україні може бути вже понад мільйон випадків COVID-19.

Тим часом, міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко пропонує запланувати двотижневий локдаун до новорічних свят.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...