Зеленський анонсував виплати ФОПам: про які суми мова та як отримати

Зеленський анонсував виплати ФОПам: про які суми мова та як отримати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Президент Володимир Зеленський заявив, що підприємці, чий бізнес постраждав від посилення карантину, а також звільнені наймані працівники, отримають по 8 тисяч гривень.

Про це Зеленський повідомив в своєму відеозверненні.

За його словами, найближчим часом до парламенту подадуть законопроекти, які передбачатимуть наступне: одноразова матеріальна допомога тим, чия сфера діяльності потрапляє під заборону через жорсткість карантину: “Якщо ви ФОП і змушені закрити бізнес, або найманий працівник, якого звільняють, ви зможете отримати допомогу в розмірі 8 тисяч гривень”.

Що потрібно зробити, щоб отримати фінансову допомогу на карантині

зайти в додаток “Дія”;
ввести персональні дані;
вказати номер банківської карти.

За словами Зеленського, після перевірки даних протягом декількох днів допомогу буде виплачено. За розрахунками, таку допомогу зможуть отримати 1,2 млн українців. Обсяг програми складе майже 10 млрд гривень.

Також, за його словами, в Україні передбачена компенсація за збереження робочих місць:

“Якщо ви, наприклад, власник кафе і ви не закрилися, але через карантин скоротили час роботи. Нікого не звільнили, але деяких працівників відпустили у вимушену відпустку, тоді ви зможете отримати гроші для виплати таким працівникам”.

Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України прогнозує , що до кінця року в Україні може бути вже понад мільйон випадків COVID-19.

Міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко пропонує запланувати двотижневий локдаун до новорічних свят.

 

Джерело: Народна Правда