Майже непомітний: вчені назвали першу ознаку COVID-19

Майже непомітний: вчені назвали першу ознаку COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Іспанські вчені назвали можливий перший симптом COVID-19 , який багато пропускають через його непомітність.

Про це йдеться на сайті препринтів medRxiv.

Loading...

На думку групи вчених з університетів Барселони і Мурсії (їх робота ще не пройшла рецензування) – одним із симптомів COVID-19, який виникає на ранній стадії захворювання і може бути майже непомітним, є сухість і неприємні відчуття в носі. Часом люди скаржаться на це ще до втрати запаху і смаку.

 Фахівці досліджували так звані назальні симптоми в групі з 35 чоловік, до якої увійшли хворі різної статі і віку. Їх результати порівняли з контрольною групою.

 Як пояснюють вчені, потрапляння патогена в епітелій слизової дихальних шляхів і захоплення вірусом келихоподібних клітин призводить до порушення слизового бар’єру. Через зменшення кількості муцина не тільки знижується нюхова чутливість, а й виникають неприємні відчуття в носі і роті, в тому числі сухість.

“Симптоми оцінювали за реакцією відсутності / присутності. Більше 68% пацієнтів повідомили хоча б про один “назальний” симптом. Клінічна група відчувала “дивні відчуття в носі” і надмірну сухість набагато частіше, ніж контрольна (15%). 52% пацієнтів (але тільки 3% з контрольної групи) повідомили про симптом, який вони описали як “носовий душ”. Назальні симптоми зазвичай поєднувалися з аносмією (втрата нюху) і гіпосмією (зниження нюху), а також агевзією (повна втрата смакової функції мови) або гіпогевзією ( порушення смаку). Вони виявлялися в основному до або разом з іншими симптомами COVID-19 і тривали в середньому 12 днів”, – пояснили дослідники.

Вони додали, що в загальному на втрату нюху і смаку скаржилися 85% і 80% заражених коронавірусом  відповідно.

Раніше радник генерального директора Фонду Міжнародного медичного кластера Ярослав Ашихмин перерахував найнебезпечніші симптоми COVID-19, при яких потрібно терміново викликати «швидку».

Лікар-анестезіолог, президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров розповів, що пацієнт з коронавірусною інфекцією COVID-19 перестає бути заразним через 8-10 діб після появи перших симптомів захворювання.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...