Податок на нерухомість переглянуть: кому і скільки доведеться заплатити в 2021

Податок на нерухомість переглянуть: кому і скільки доведеться заплатити в 2021
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні хочуть кардинально переглянути податок на нерухомість. Очікується, що це призведе до значного зростання надходжень до бюджету, тільки ось для деяких категорій громадян суми злетять в два-три рази.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

У Верховній Раді ще не презентували нові правила, проте глава профільного парламентського комітету Данило Гетманцев говорить, що відповідні пропозиції напрацьовані і обговорюються.

Замість того щоб рахувати податок виходячи з площі житла, депутат пропонує враховувати тільки його вартість. Наприклад, за діючими правилами, в Києві за квартиру в 70 квадратів вартістю 1,2 млн грн потрібно заплатити податок на нерухомість в розмірі 708,4 грн. А за новими правилами – 2400 грн. За таку ж квартиру, але вартістю 2 млн грн (наприклад, житло знаходиться в центрі) за діючими правилами потрібно заплатити ті ж 708,4 грн, а за новими правилами – 4 000 грн.

Ставка податку: до 0,02% від оціночної вартості;

можуть не платити: пенсіонери, ветерани, малолітні або недієздатні, якщо ціна квартири до 300 мінімалок (в містах-мільйонниках) і до 100 мінімалок в містах з населенням до 1 млн осіб. Для будинків – 600 мінімалок в великих містах і 250 мінімалок – в містах з населенням до млн чоловік.

“Наприклад, у вас триповерховий будинок в передмісті Києва, а мені від бабусі залишився будинок такого ж метражу в поганому місці. Ми будемо платити однаковий податок. А це неправильно. У нас є база оцінки нерухомості, дали час підготувати базу. Будуть стягувати податок виходячи з вартості житла “, – пояснює Гетманцев.

Аналітик Сергій Родлер в свою чергу підкреслює, що прив’язка до вартості житла приведе до того, що податок буде щорічно зростати. Додамо, Knight Frank Group напередодні опублікував список міст з найвищими темпами зростання цін на житло в 2020 році і Київ зайняв 11 місце.

Скільки доведеться платити в 2021 році

Нові правила, якщо їх підтримає Верховна Рада, повноцінно запрацюють тільки з 2022. А це означає, що в наступному році ми будемо платити за нерухомість за чинним законом. Податок торкнеться тих, хто володіє квартирами площею від 60 квадратів і будинками від 120 квадратів.

Державний борг України з початку 2020 року зріс ще на 347 мільярдів гривень або 17% і склав 2,3 трильйонів грн.

Президент Володимир Зеленський заявив, що підприємці, чий бізнес постраждав від посилення карантину, а також звільнені наймані працівники, отримають по 8 тисяч гривень.

Джерело: Народна Правда