Скільки українців оштрафували за маски на підборідді: в МОЗ озвучили приголомшливу цифру

Скільки українців оштрафували за маски на підборідді: в МОЗ озвучили приголомшливу цифру
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

З 21 листопада українців почали штрафувати за відсутність або неправильне носіння масок (маски під носом і на підборіддях) – з цього дня правоохоронці притягнули до адміністративної відповідальності 2 111 осіб, які ігнорували правила карантину в громадських будівлях та транспорті.

Про це стало відомо в ході брифінгу глави Міністерства охорони здоров’я Максима Степанова.

Loading...

Нагадаємо, органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоров’я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування почали штрафувати українців за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно. Розмір штрафу становить від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 гривень).

Степанов також додав, що 2 листопада запрацював єдиний всеукраїнський контакт-центр МОЗ щодо протидії поширенню COVID-19 і тільки минулого тижня надійшло 43 318 дзвінків.

Глава відомства також анонсував з 26 листопада запуск в тестовому режимі послуги за викликом через контакт-центр мобільної бригади. В установах охорони здоров’я повинні визначити осіб, які будуть відповідати за цю роботу. Очікується, що ця опція прискорить виклик мобільної бригади хворим, які мають симптоми COVID-19.

Радник генерального директора Фонду Міжнародного медичного кластера Ярослав Ашихмін перерахував найнебезпечніші симптоми COVID-19, при яких потрібно терміново викликати «швидку».

Лікар-анестезіолог, президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров розповів, що пацієнт з коронавірусною інфекцією COVID-19 перестає бути заразним через 8-10 діб після появи перших симптомів захворювання.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...