Стосуються водіїв та пішоходів: в Україні почали діяти зміни до ПДР

Стосуються водіїв та пішоходів: в Україні почали діяти зміни до ПДР
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

В Україні вступили в силу зміни до Правил дорожнього руху – вони стосуються не тільки водіїв, але і пасажирів, а також пішоходів і велосипедистів.

Про це повідомляє прес-служба Міністрерства внутрішніх справ.

Loading...

Оновлений техогляд автомобілів: все, що слід знати водіям

Зокрема, в ПДР внесені наступні зміни:

Для водіїв і пасажирів:
Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов’язує водіїв таксі безперебійне постачання ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати.

Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими!

Для велосипедистів:
Велосипедистам дозволено рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Для пішоходів:
Тепер пішоходи обов’язково повинні використовувати світловідбиваючі в темний час доби і в умовах недостатньої видимості.

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світловідбиваючі (стрічку, наклейку, жилет і т.п.) або бути в одязі, який має світловідбиваючі  – це зазначено в п .4.4 ПДР України.

Водія одеської маршрутки оштрафували на 17 тисяч гривень через порушення карантинних правил. 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...