В Україні відновили видачу “пакунку малюка”

В Україні відновили видачу “пакунку малюка”
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Кабмін прийняв постанову про забезпечення дитини при народженні одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. Раніше видачу бебі-боксу призупинили у зв’язку з рішенням Антимонопольного комітету.

Loading...

Відповідну постанову було прийнято на засіданні уряду 25 листопада.

Тепер, “пакунок малюка” видається в пологовому будинку на кожну дитину; а в разі відсутності – в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання або перебування одержувача.

Також документом надається можливість як виняток, виплачувати грошову компенсацію “пакунку малюка” на дітей, які народилися в період з 24.10.2020 по 01.07.2021, в разі неотримання протягом 30 днів з дня народження дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” з незалежних від одержувача причин.

Антимонопольний комітет України 30 червня ухвалив рішення скасувати процедуру закупівлі одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Тим часом Верховна рада 30 вересня прийняла зміни до закону “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, якими відновлюється надання батькам одноразової натуральної допомоги.

Законом про держбюджет на 2020 рік передбачені видатки в розмірі 1 239 631,9 тис. грн на одноразову натуральну допомогу “пакет малюка” для 331 тис. сімей. Станом на сьогодні на залишок коштів становить 739 631,9 тис. гривень. Реалізація акту в жовтні – грудні 2020 року потребуватиме 316 965 тис. гривень.

У 2021 році на реалізацію пілотного проекту буде потрібно фінансування з державного бюджету в розмірі 1,751 млрд гривень.

Також, фізособам-підприємцям, які вимушено призупинили свій бізнес через карантин, буде виплачуватися допомога на дітей.

Як ми вже розповідали раніше, недолік такого важливого мікроелемента, як йод, знижує інтелект у дітей. У школярів проявляється низька пізнавальна активність, розвивається дефіцит уваги, погана пам’ять і підвищена стомлюваність.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...