15 тисяч хворих на добу здадуться “квіточками”: експерт пояснив необхідність локдауну

15 тисяч хворих на добу здадуться “квіточками”: експерт пояснив необхідність локдауну
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини

Локдаун Україні необхідний, інакше через дві-три тижні 15 тисяч заражених COVID -19 на добу здадуться “квіточками”.

Loading...

Таку думку озвучив доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти Федір Лапій, передає Гордон.

На думку медика, відкладати посилення карантинних заходів до новорічних свят можна, оскільки можливості системи охорони здоров’я вже на межі.

“Уже ми бачимо, що навантаження надмірне. Люди дзвонять, пишуть, просять про допомогу з госпіталізацією, киснем, концентраторами і так далі. Тобто госпіталізувати пацієнтів вже нікуди. І навіть зараз це все ще квіточки, ягідки будуть потім. Я не лякаю, а просто кажу, якщо ми нічого не зробимо, то через два-три тижні будемо думати: як же класно було при 15 тисячах хворих”, – вважає Лапій.

За словами доктора, “карантин вихідного дня” не дозволить розвантажити систему охорони здоров’я. Тому, на його думку, не можна відкладати введення локдауну до новорічних свят.

“Локдаун – питання в площині епідеміології, а не політики. Завдання держави – вжити заходів, щоб малий бізнес не залишився один на один зі своїми проблемами, щоб не протиставляти таку ефективну міру, як локдаун, економіці і чиїмось приватному бізнесу. Не треба змішувати ці категорії. Зараз ми вже говоримо не про цифру нових випадків, а про здатність системи медицини, а вона вже не може надати госпіталізацію. Мова про дійсно серйозні випадки, коли людям потрібен кисень. І їх вже нікуди класти. Якщо відкладати до новорічних свят , ситуація не покращиться. Вона буде тільки погіршуватися. до свят цілий місяць, а ми вже зриваємося до піку”, – резюмував експерт.

Як ми вже розповідали раніше, директор Київського обласного онкологічного диспансеру Олег Ременник помер в результаті ускладнень викликаних COVID-19. Медику було 62 роки.

Тим часом, медики розповіли, як відновлюються легені після перенесеного COVID-19. Так, у деяких ознаки патологій після перенесеної хвороби можуть зберігатися протягом декількох місяців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...