День подяки 2020: історія та традиції свята

День подяки 2020: історія та традиції свята
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

26 листопада в США відзначають День подяки – сім’ї збираються за столом, а після починається підготовка до Різдва. Це свято відзначають також і в Канаді, але там воно припадає на другий понеділок жовтня. Спочатку історія свята сягає до європейської традиції святкування врожаю.

День подяки в США – історія

Перший День подяки відзначили колонізатори Америки, які прибули в листопаді з Англії на судні “Mayflower”. Вони осіли на території сучасного Массачусетса в Плімутської колонії. Зима був складною, багато хто загинув через голод і хвороби. Навесні індіанці поділилися своїми знаннями з переселенцями. Вони розповіли, як потрібно обробляти місцевий  ґрунт і що вирощувати. Восени, зібравши щедрий урожай, пілігрими влаштували урочистий обід в знак подяки Господу. За стіл запросили вождя і сотню індіанців дружнього племені. Головною стравою була індичка.

Loading...

Дня подяки відзначають кожен четвертий четвер в листопаді.

День подяки в Канаді – історія

Одна з перших офіційних церемоній святкування Дня подяки на території майбутньої Канади була проведена за рішенням англійського мореплавця Мартіна Фробишера в 1578 році. Того року його пошуки Північно-Західного проходу закінчилися невдачею, частина експедиції загинула, ті що залишилися в живих змушені були висадитися на берег. На честь порятунку решти експедиції від загибелі і було влаштовано  свято. Таким чином, перший відсвяткували День подяки був і святом врожаю, і святом позбавлення від загибелі.

Церковний календар 2020: релігійні свята відзначають у грудні

День подяки – традиції

У цей день будинки прикрашають квітами і гілочками ягід. Зазвичай проводили паради з гігантськими надувними персонажами відомих мультфільмів. Президент США традиційно може “помилувати” парочку індичок перед обідом в Білому домі. В цьому році Дональд Трамп надав таку честь індичка, яким дали ім’я Кукурудза та Початок.

Головна традиція свята – обід в сімейному колі. Американці поспішають повернутися додому, де б вони не були, і подякувати за все важливе, що сталося за рік: любов, спілкування, підтримку, можливість побачити рідних.

Шмигаль заговорив про жорсткий карантин на новорічні свята в Україні

День подяки – що готувати

Традиційні страви: фарширована індичка, картопляне пюре, журавлинний соус, солодкий картопля, гарбузовий і горіховий пиріг, качани кукурудзи, запечена квасоля. А в Канаді готують шарлотку і пельмені з м’ясом індички.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...