Фокін звинуватив Україну в затягуванні війни на Донбасі

Фокін звинуватив Україну в затягуванні війни на Донбасі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Скандальний колишній представник української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін вважає, що однією з головних причин тривалого конфлікту на Донбасі є відмова України сісти за стіл переговорів з “представниками незаконних державних утворень”.

Таку заяву він зробив в інтерв’ю “КП в Україні”.

На його думку, Україна в цьому питанні зарозуміла.

“Ідея створення консультаційної групи, висунута в кінці літа основними радниками глав держав – Єрмаком і Козаком – була розумною і багатообіцяючою. Дуже шкода, що вони не отримали підтримки громадськості”, – сказав Фокін.

План спільних кроків для досягнення миру, який презентував глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук, Фокін критикує: “Видаючи за дорожню карту” план Кравчука “, автори бажане видають за дійсне, вивертають Мінські угоди навиворіт, ставлять віз попереду коня … Ще вчора визнаючи безальтернативність мінських угод, автори “Плану …” бездоказово називають їх застарілими “.

Він також припустив, що ініціатором Плану є насправді віце-прем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, який вже називав Донбас “раковою пухлиною, яку потрібно видалити”.

“Вважаю, що” план Кравчука “розрахований на те, щоб загнати Росію в” цугцванг “, коли будь-який хід шахіста погіршує становище фігур на дошці. Москва або втомиться від безплідних спроб переграти Київ в дипломатичному процесі і вийде з Мінських угод, або Україна, зберігаючи обличчя, сама відмовиться брати участь в них, посилаючись на деструктивну політику сусіда “, – підкреслив Фокін.

Українським громадянам віком від 14 до 16 років тепер дозволили в’їзд в країну з тимчасово окупованої території Криму і Донбасу за свідоцтвом про народження. Таким чином, процедура в’їзду буде спрощена.

У Збройних силах України з моменту початку режиму повного припинення вогню загинули четверо військовослужбовців, а ще 14 отримали поранення.

 

Джерело: Народна Правда