Локдаун на Новий рік: у деяких містах вже відміняють ялинки – чого чекати на свята

Локдаун на Новий рік: у деяких містах вже відміняють ялинки – чого чекати на свята
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Новий рік-2021, можливо, українці зустрінуть без масових гулянь. У деяких містах вже почали відмовлятися від святкових концертів і головних ялинок.

Про те, як Україна увійде в новий рік, говориться в матеріалі “Сегодня”.

Визначить, чи будуть масові гуляння на новорічні свята, критерій заповнювання лікарень і кількість хворих.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, строгі обмеження можуть ввести при 30 тисячах хворих на добу. “Кращий метод боротьби – повне розірвання ланцюжка передачі хвороби на три тижні. Тоді ми можемо відчути той ефект, який відчули європейські країни, які вводили такі обмеження”.

Інфекціоністи рекомендують поширити режим карантину вихідного дня на всі святкові дні. Це, на їхню думку, допоможе призупинити поширення хвороби і не призведе до суворих обмежень, які були навесні, коли життя практично зупинилося. Новорічний локдаун буде ефективним перш за все, якщо люди всі свята проведуть удома і не будуть ходити в гості, відзначають фахівці.

“Близькі люди можуть виявитися вбивцями, бо вони жодним чином, за своїми симптомами не можуть бути впевнені, що вони не поширюють вже зараз вірус”, – говорить інфекціоніст Вадим Арістов.

Відпрацьовувати новорічний карантин ніхто не буде – прогнозують юристи. Якщо його введуть, як і навесні, значна кількість працівників на цей період залишиться без роботи.

“Думаю, що більшість роботодавців пропонуватимуть йти в неоплачувану відпустку, у відпустку за свій рахунок”, – говорить юрист Юрій Григоренко.

Одночасно з цим, штрафувати порушників, закривати їх установи, але не вводити тотальний локдаун, закликають підприємці. Вони побоюються, що можуть не пережити ще один локдаун.

Чиновники в свою чергу заспокоюю, якщо тотальний карантин на свята впровадять, запустять програму допомоги тим, хто залишиться тимчасово без роботи.

Тим часом, деякі міста вже офіційно відмовляються від пишних і масових гулянь. Наприклад, у Вінниці міська влада вирішила не встановлювати головну ялинку, а в Києві скасували святкові концерти.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявив , що локдаун в Україні на період новорічних свят можуть оголосити в разі погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19.

А Міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко пропонував запланувати двотижневий локдаун до новорічних свят.

Джерело: Народна Правда