У Кабміні анонсували зростання цін на електрику

У Кабміні анонсували зростання цін на електрику
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Тарифи на електрику для населення можуть вирости.

Про це повідомив в.о. міністра енергетики Юрій Бойко, пише “Кореспондент”.

Він попередив, що зміна тарифу “з високою вірогідністю” відбудеться в 2021 році.

“На сьогоднішній день побутовий споживач сплачує виробнику за електричну енергію 1 копійку. По Україні середньозважена вартість транспорту електричної енергії від станції до будівлі (цей транспорт включає тариф на передачу Укренерго, тариф на розподіл оператора системи розподілу і власне тариф на поставку постачальника універсальних послуг) – 1 грн 3 копійки, а середньозважена 1 кВт-години для побутового споживача за останні два місяці – 1 грн 4 копійки. Тобто по суті в рамках поточної моделі PSO, при якій Енергоатом і Укргідроенерго продають електричну енергію для Гарантованого покупця за 1 копійку, а він перепродує постачальникам, які здійснюють постачання населенню, по суті оплачуються виключно поставка “, – сказав Бойко.

За його словами, з 1 січня тариф Укренерго буде не нижче 31 копійки за переданий кіловат-годину і все це призводить до вартості транспорту електричної енергії в тому числі і побутовим споживачам за ціною в 1 гривню 37 копійок. Він також додав, що “це робить планово збитковою діяльність навіть при покупці електричної енергії за 1 копійку”.

Бойко каже, що в уряді вже розробили рішення, яке буде передбачати не тільки зміна тарифу для населення, але і перегляд системи субсидування, підвищення мінімальної зарплати та ін.

 Президент Володимир Зеленський раніше пообіцяв підприємцям, чий бізнес постраждав від посилення карантину, а також звільненим найманим працівникам фінансову допомогу. За словами міністра цифровий трансформації Михайла Федорова, її отримають понад мільйон українців.

В Україні хочуть кардинально переглянути податок на нерухомість . Очікується, що це призведе до значного зростання надходжень до бюджету, тільки ось для деяких категорій громадян суми злетять в два-три рази.

 

 

Джерело: Народна Правда