Верховній Раді дозволять звільняти директора НАБУ – відео

Верховній Раді дозволять звільняти директора НАБУ – відео
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Верховну Раду хочуть наділити повноваженнями звільняти директора Національного антикорупційного бюро України.

Loading...

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 26 листопада. Тепер законопроект буде поданий до парламенту.

Чинний директор НАБУ Артем Ситник продовжить очолювати бюро до призначення нового керівника.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаль, законопроект передбачає, що ВР зможе приймати рішення щодо звільнення директора НАБУ при наявності повноважень, які чітко прописані в законі.

“Збереження незалежності НАБУ – ключова позиція уряду. Як і приведення всіх положень закону про його діяльності у відповідність до норм Конституції. Уряд подасть до Верховної Ради зміни, які вирішать ці два питання”, – заявив глава Кабміну.

А міністр юстиції Денис Малюська додав, що даний законопроект є перехідним.

“Його мета – забезпечити гарантії нормальної роботи відомства після вступу в силу рішення Конституційного суду про неконституційність окремих положень закону про НАБУ. Ми нічого радикально не змінюємо, але забезпечуємо збереження статусу-кво до введення нового порядку призначення директора НАБУ. Це перехідний законопроект, який спрямований на забезпечення стабільної роботи бюро”, – зазначив чиновник.

Як ми вже розповідали раніше, НАБУ повідомило про підозру колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Його підозрюють у скоєнні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн.

А також, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) визначив запобіжний захід директору з правових питань компанії Burisma Андрію Киче, який проходить підозрюваним у справі про підкуп керівництва НАБУ і САП.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...