28 листопада в Україні: яке сьогодні свято

Іменинники 28 листопада: Григорій, Дмитро, Микита, Микола, Петро, Самсон, Пилип

28 листопада в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 28 листопада, у східних християн починається Різдвяний піст . У православ’ї його також називають Чотиридесятницею, оскільки піст, встановлений на честь Різдва Христового, триває 40 днів – до самого передодня світлого свята.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Різдвяний піст, ймовірно, з’явився на самій зорі християнства. В історичних джерелах він згадується, починаючи з 4 століття. Вважається, що ця традиція виросла з поста передодня свята Богоявлення, який відзначали з 3 століття. Спочатку Різдвяний піст тривав всього сім днів, однак, у 1166 році за рішенням патріарха Луки Хрисоверга він став в православ’ї сорокаденним.

Різдвяний піст – що не можна робити

Православна церква наказує утримуватися в дні Різдвяного посту від м’яса, яєць, молока і масла тваринного походження.

У понеділок, середу і п’ятницю забороняється вживати рослинну олію.

Риба дозволяється лише у суботні та недільні дні, а також у великі свята.

З 2 по 6 січня піст посилюється – не можна їсти рибу навіть у суботу та неділю.

Різдвяний піст 2020-2021: що не можна робити і що потрібно знати

День пам’яті преподобного Паїсія Величковського

Преподобний Паїсій народився в 1722 році в Полтаві. З раннього дитинства преподобний залишився без батька і брата і виховувався матір’ю Іриною. Грамоті юнак навчався по арфі, а в 13 років був відданий на навчання в Київську духовну академію. У 17 років юнак побажав віддалитися від світу. Залишивши академію, Петро вступив в Любецький монастир, де проходив своє перше послух – переписував книги. Надалі навколо Паїсія утворилося братство, в якому зародилася традиція книжності. Вони займалися збиранням писань святих отців і переписуванням їх. У 36 років преподобний Паїсій прийняв священний сан.

28 листопада – Гур’єв день

У цей день відзначається пам’ять трьох християнських мучеників – Гурія, Самона і Авіва, що жили в 3-4 століттях. Згідно з переказами, миряни Гурій і Самон жили в Едессі, але з початком гонінь імператора Діоклетіана на християн були змушені покинути рідне місто. Чоловіків схопили і намагалися змусити поклонитися поганським богам, але вони відмовилися. Християн піддали тортурам, а потім кинули в темницю, де вони провели кілька років. Бачачи непохитність мучеників, язичники обезголовили їх.

Наші предки в цей день дивилися на прикмети погоди. Говорили, що якщо на Гурія ляже сніг, то пролежить до повені.

Також 28 відзначається Всесвітній день співчуття. Ініціатором установи цього гуманного свята виступив індійський поет, журналіст і громадський діяч – Прітіш Нанді.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...