Наближаємося до катастрофи: експерт заявив про необхідність жорсткого локдауну на місяць

Наближаємося до катастрофи: експерт заявив про необхідність жорсткого локдауну на місяць
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Короткочасний локдаун в Україні не дасть жодного ефекту. Для того, щоб захворюваність на COVID-19 пішла на спад, потрібен хоча б місяць жорстких обмежень.

Про це в ефірі “24 каналу” розповів керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Павло Ковтонюк. За його словами, незалежно від жорсткості локдауна, ефект приходить на 3-4 тиждень. А ось швидкість зниження випадків і зменшення поширення залежить від рівня обмежень. Однак настає на 5-6 тиждень.

Далі, за його словами, чиновникам потрібно вирішити, який напрям руху вибирати: щоб в країні було радикальне зниження, або динаміка поширення трималася на одному рівні.

На його думку, динаміка поширення COVID-19 в Україні перевищує європейську і вже через 2-3 тижні наша країна буде лідером в Європі за цим показником: “Сьогодні ми знаходимося в п’ятірці по динаміці. Але європейські країни погодили обмеження, і у них вона сильно сповільнилася “.

Експерт упевнений, що якщо депутати чекатимуть до новорічних свят, ситуація може стати вже критичною.

“Ми вводимо локдаун, але ще 3 тижні буде відбуватися зростання і в лікарнях буде страшна ситуація”, – підкреслив Ковтонюк.

Він вважає, що альтернативи введенню жорстких обмежень найближчим часом немає.

Крім цього, Павло Ковтонюк також назвав 4 сфери, яких безпосередньо повинні стосуватися жорсткі обмеження:

заклади громадського харчування;
готелі;
спортзали та сауни;
масові зібрання.

Раніше член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, народний депутат від фракції «Слуга народу» Роман Грищук повідомив, що школи і дитячі садки в Україні продовжать свою роботу навіть у разі локдауну.

А народний депутат з фракції «Слуга народу» Микола Тищенко звернувся до прем’єр-міністра Денису Шмигаль з пропозицією посилити заборони на суботу і неділю, щоб знизити кількість заражень COVID-19, а саме обмежити роботу громадського транспорту.

 

Джерело: Народна Правда