Перерахунок пенсій та зарплат: що чекає на українців у грудні

Перерахунок пенсій та зарплат: що чекає на українців у грудні
Автор Марія Петренко в Новини

У грудні українців чекає перерахунок та підвищення пенсій для деяких категорій, ріст зарплати для бюджетників. А от ціна на газ має залишитися на рівні листопада.

Курс долара

Loading...

Посилення карантину і розпал пандемії можуть негативно вплинути на вартість долара. А чим гірше американській валюті, тим дешевше вона коштує в Україні. Аналітик «Альпарі» Вадим Іосуб пояснив виданню Obozrevatel: економічна активність бізнесу сповільниться, підприємці менше купуватимуть валюту для імпорту, водночас знизиться попит на неї.

«До кінця року долар може залишитися поблизу нинішнього рівня, близько 28 грн/$», – прогнозує експерт.

Крім того, в грудні через період свят українці продаватимуть валюту, щоб витратити гривні на новорічний стіл і подарунки.

Пенсії зростуть, але не для всіх

У грудні також перерахують прожитковий мінімум, через що зростуть мінімальні і максимальні пенсії, а також надбавки за стаж понад норму (норма: 30 років для жінок і 35 років для чоловіків).

Як перерахують:

  • надбавка збільшиться з 17,2 до 17,69 грн;
  • мінімальна пенсія з 1720 до 1769 грн;
  • максимальна пенсія з 17 210 до 17 690 грн.

Також повідомлялося, що у 2021 році мінімальна пенсія зросте на 165 гривень.

Детальніше читайте у матеріалах:

  • В Україні зростуть зарплати, пенсії та допомоги: кому і скільки додадуть
  • Підвищення пенсій. Коли, кому і скільки платитимуть

Тарифи на газ не підвищать

Вартість блакитного палива на грудень стала відома тільки наприкінці листопада. Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів у грудні 2020 року на рівні 6,33 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки).


Перерахунок пенсій та зарплат: що чекає на українців у грудні


У порівнянні з листопадом ціна газу не змінилася.

Читайте також:

  • Скільки коштуватиме газ у грудні. Список пропозицій усіх постачальників

Зарплати перерахують

Підвищення прожиткового мінімуму призведе до перерахунку зарплат бюджетників. Так, перша тарифна ставка за законом повинна бути не меншою від прожиткового мінімуму для працездатної людини.

У листопаді прожитковий мінімум – 2197 грн, а в грудні складе вже 2270 грн. Далі, залежно від тарифного розряду, використовують коефіцієнт підвищення. Наприклад, 10-й тарифний розряд – 1,82 окладу, а останній, 25-й, це 4,51 окладу.

Зараз мінімальний тарифний оклад становить 2225 грн. Після перерахунку прожиткового мінімуму його повинні підвищити хоча б до 2270 грн. Так, бюджетникам із 10-м тарифним розрядом оклад підвищать із 4049 до 4131.

Найбільш високопоставлені чиновники зараз отримують оклад у 10 034 грн, а будуть – від 10 237 грн. Проте, варто враховувати, що підвищення вже в грудні чекати не варто. Найімовірніше, рішення ухвалять уже в січні.

Кінець «старої» абонплати за газ

В грудні буде останній місяць «старої» абонплати за газ. Уже з січня її перерахують, виходячи з оновлених обсягів споживання. Так, зараз ми платимо за обсягом використаного за період із жовтня 2018-го до жовтня 2019-го блакитного палива. Із 1 січня треба буде платити з того обсягу, який витратили з жовтня 2019-го до жовтня 2020.

Відповідно, якщо витрачали більше блакитного палива, то доведеться більше і платити. І навпаки.

Читайте також: 

  • Плата за доставку газу змінюється. Все, що треба знати про нові правила

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...