На виборах мера Чернівців виборці фотографують бюлетені (відео)

На виборах мера Чернівців виборці фотографують бюлетені (відео)
Автор Желізняк Олександр в Новини

Спостерігачі Громадянської мережі «Опора» зафіксували факти фотографування виборчих бюлетенів у кабінках для таємного голосування та біля них під час виборів міського голови Чернівців. Такі випадки мали місце на виборчих дільницях №730520, 730466, 730510, 730462, йдеться у повідомленні організації.Зокрема вказується, що на виборчій дільниці № 730520 виборець вів відеозйомку, коли отримував бюлетень, та продовжив знімати під час його заповнення в кабінці для таємного голосування. На зауваження спостерігача не відреагував, у зв’язку з чим було повідомлено поліцію. Представники поліції попросили цього виборця показати відео, факту порушення таємниці голосування не було.

На виборчій дільниці №730466, як зазначається, зафіксовано фотографування бюлетеню перед вкиданням його у скриньку. Порушниця швидко покинула дільницю, тому суб’єкти виборчого процесу не встигли швидко зреагувати.

Окрім того, на виборчій дільниці №730510 спостерігач помітив, як виборець вийшов з кабінки для голосування, підійшов до виборчої скриньки, сфотографував бюлетень та вкинув його у скриньку. Член комісії зробив зауваження, виборець одразу покинув приміщення для голосування.

На виборчій дільниці №730462, як повідомляється, жінка не зайшла в кабінку для голосування, поставила галочку та сфотографувала бюлетень, потім попросила чоловіка її сфотографувати біля скриньки. Члени комісії зробили їй зауваження та роз’яснили, що фотографування бюлетенів є порушенням виборчого законодавства.

На‌ ‌дільниці №730543 виборець сфотографував бюллетень. Поліція опитала виборця про мету фотографування. Виявилося, що сфотографовано пустий бюллетень.

На виборчій дільниці №730487 спостерігач почув звук спалаху в одній з кабінок для голосування. Він звернувся до виборчині, яка одразу видалила фото. Комісія та поліція не встигли відреагувати.

Як повідомлялося раніше, 29 листопада у Чернівцях повторно голосують на виборах міського голови. У другий тур пройшли Роман Клічук від партії «Єдина альтернатива» та Віталій Михайлішин, який кандидує від «Команда Михайлішина». У повторному голосуванні загалом зможуть взяти участь орієнтовно понад 185,5 тис виборців.

Результати голосування мають бути встановлені не пізніше, як на пʼятий день з дня повторного голосування, тобто до 4 грудня 2020 року включно.

Читайте також:

  • Вибори в Чернівцях відбуваються за вкрай низької явки

Джерело: Народна Правда