COVID-19 впливає на психіку: озвучено небезпечні наслідки

COVID-19 впливає на психіку: озвучено небезпечні наслідки
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

COVID-19 негативно впливає на психіку людей. Дослідження, які проводили в Німеччині, показують, що моральний стан погіршився в першу чергу у тих, хто вже мав психологічні проблеми, 43% жителів відчували страх через поширення коронавірусу, 80% зізналися, що карантин став для їхньої психіки додатковим навантаженням.

Раніше британські вчені повідомили , що у тих, хто має генетичну схильність до деяких форм ОКР, наприклад нав’язливе прагнення до чистоти, розлад може розвинутися або загостритися. А хтось через пандемію може стати хронічним гермофобом (боязнь мікробів). Поряд з ОКР слід звернути увагу і на генералізований тривожний розлад.

Відзначимо, в Україні діє безкоштовна інтернет-платформа «Розкажи мені» – будь-який бажаючий може отримати психологічну консультацію. Фахівці допомагають тим, хто потребує емоційної підтримки, консультації, допомоги в зв’язку з поширенням COVID-19.

Про те, які зміни спостерігаються в психіці людей через коронавірус, розповів в ефірі каналу “Україна 24” психолог Євген Пілецький:

“Німецькі дослідники досить точно помітили тенденцію, це починають відзначати і вітчизняні терапевти. Вчора у мене була розмова з фахівцем, який розповів, що у пацієнтів з коронавірусом посилюється депресивний і тривожний стан. Швидше за все, в цьому є і психогенна природа. Люди відчувають невпевненість , тривожність, депресивні емоції. Але є така гіпотеза, що існують невиявлені біологічні причини, які можуть вплинути на депресію “.

За словами експерта, перенесений COVID-19 може мати далекосяжні наслідки:

“Уже є деякі дослідження, які говорять про те, що є навіть довгострокові проблеми у людей, які вже перехворіли коронавірусом. Справа в тому, що поки незрозуміло чому, але у людей почали посилюватися депресії – навіть у тих, у кого не було депресії, вона може виникнути. Це можна пов’язати і з психологічними причинами, і спочатку вважалося, що будуть посилюватися тільки тривожні стани. Але ці розлади також можуть призвести до розвитку депресії. Тому на сьогоднішній день фахівці з психічного здоров’я відзначають, що кількість звернень збільшилася, як і кількість станів, які вимагають не тільки психологічного, а й медикаментозного втручання через психіатра. Швидше за все, ми ще будемо спостерігати за довгостроковими наслідками “.

Як повідомлялося раніше, вчені змоделювали поширення COVID-19 в Україні, і вже в найближчий тиждень число людей з коронавирусной інфекцією може досягти 20 тисяч.

Джерело: Народна Правда