Давид Арахамія порівняв медсистему України з армією зразка 2014 року

Давид Арахамія порівняв медсистему України з армією зразка 2014 року
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Глава фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія порівняв сьогоднішню медичну систему України з армією в 2014 році.

Loading...

Таку думку він озвучив телеканалу “Україна 24”. Нардеп визнав, що в країні існує проблема з ліжко-місцями для хворих COVID-19, а також недостатнім охопленням населення тестуванням.

“Звичайно, не вистачає. Але все одно потрібно розуміти, що ми в умовах, як в 2014 році армія виглядала, і треба було терміново воювати. Ось приблизно в такій ситуації і медична система. Але вона кожен день “нарощує м’язи”. І, по суті, коли люди не розуміють, кажуть: яка різниця – три тисячі, п’ять або сім. різниця в тому, що ми купуємо час. І кожен день, який ми купуємо, він нарощує м’язи медичної системи”, – вважає нардеп.

За його словами, якщо завдяки карантинним обмеженням в країні вдалося сповільнити зростання захворюваності хоча б на тиждень, то так медустанови отримують кілька тисяч вільних ліжко-місць для пацієнтів, які лікувалися вдома.

“Зараз у нас досить заспокійливі цифри, людей, яким необхідна госпіталізація, у нас відсоток значно нижчий, ніж у Європі. Тобто, більшість коронавірус переносять вдома. І це добре для нас з точки зору медичної інфраструктури. Тому що уявіть, що умовно половина прийшла в лікарні, то ми б за чотири-п’ять днів повністю вже отримали б колапс у медичній системі”, – стверджує Арахамія.

Як ми вже розповідали раніше, уряд продовжує розглядати можливість введення локдауну через погіршення ситуації з захворюваністю COVID-19. На цей раз мова йде про «інтелектуальний локдаун», який дозволить не вводити одночасно і всюди ті ж жорсткі обмеження, що і навесні.

Тим часом, в державному бюджеті на 2021 рік закладені сум не вистачить для вакцинації і лікування українців від коронавірусної інфекції COVID-19.

Джерело: Народна Правда
загрузка...