Хворих вже стільки, що листи очікування складають: волонтер описала катастрофу з COVID-19 в Одесі

Хворих вже стільки, що листи очікування складають: волонтер описала катастрофу з COVID-19 в Одесі
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Поки чиновники думають, вводити чи ні локдаун, ситуація з COVID-19 в Україні наближається до катастрофічної. У лікарнях немає місць для пацієнтів з коронавірусною інфекцією у важкому стані, реанімації переповнені, люди задихаються від нестачі кисню, адже концентраторів на всіх не вистачає, також є випадки загибелі пацієнтів на ШВЛ через перебої з електрикою.

Про схожу ситуацію в Одесі у себе в Facebook розповідає відомий волонтер Катерина Ножевнікова.

Loading...

Зокрема, вона підкреслює, що місць в лікарнях вже практично немає. Лікарі при першій можливості звільняють місця, виписуючи пацієнтів при легких поліпшеннях, але далі ці люди йдуть до волонтерів з проханнями дати їм кисень, адже сатурація як і раніше низька.

Одночасно з цим лікарі працюють на межі своїх можливостей, і часом, якщо навіть є необхідна техніка, то немає медичних працівників:

“У місті немає місць в реанімаціях. Позавчора реанімаційного пацієнта відвезли до Роздільної. Вчора, в міській лікарні лікар зателефонував родичам (дружина пацієнта літня жінка хворіє вдома. Важко) і порадив терміново знайти місце в реанімації будь-якої лікарні міста, бо чоловік на кисні сатурація 75-80 без кисню нижче 60, потребує реанімаційних дій, а місць в реанімації їх стаціонару немає. А ще немає лікарів. І коли в квітні купували ШВЛ усі як божевільні, я попереджала, що лікарів реаніматологів, анестезіологів і реанімаційних сестер купити буде ніде. Так і вийшло. ШВЛ є, реанімацій немає. Лікарів немає “.
 
Окремо вона закликала всіх дотримуватися дистанції і уникати розважальних центів:
 
“Будь ласка! Гряде катастрофа. Почніть дотримуватися дистанції, носите чортові маски (від них є толк хоч малий, але є!). Припиніть товпиться в магазинах, ресторанах і розважальних центрах !! Ви приносите це додому. Все більше помирає людей похилого віку, але вже вмирають і молоді. Все важчий перебіг хвороби. Лікарі на межі. Як вам описати, що відбувається в стаціонарах, де один реаніматолог біжить з відділення реанімації в палати інтенсивної терапії (метрів 200-300) по вулиці, щоб надати допомогу пацієнтам, які лежать на кисневій масці? Де одна сестра на 30 пацієнтів (а кожному потрібно зробити крапельницю, виміряти сатурацию, тиск і т.д). Як показати, що навіть в приватних клініках вже не вистачає співробітників, а хворих вже стільки, що листи очікування складають! Як вам ще донести, що ви і ваші батьки просто не отримаєте допомогу в той момент, коли вона знадобиться вам “.
Хворих вже стільки, що листи очікування складають: волонтер описала катастрофу з COVID-19 в Одесі Хворих вже стільки, що листи очікування складають: волонтер описала катастрофу з COVID-19 в Одесі Хворих вже стільки, що листи очікування складають: волонтер описала катастрофу з COVID-19 в Одесі Хворих вже стільки, що листи очікування складають: волонтер описала катастрофу з COVID-19 в Одесі Хворих вже стільки, що листи очікування складають: волонтер описала катастрофу з COVID-19 в Одесі
 
У Жовківській районній  лікарні Львівської області померли двоє пацієнтів, які перебували в реанімації на апаратах ШВЛ – в медичному закладі відключали електрику. При цьому в лікарні були генератори, але їх не включили.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...