Олексій Чернишов кинув виклик корупційній гідрі, взявши під контроль завершення реформи ДАБІ

Олексій Чернишов кинув виклик корупційній гідрі, взявши під контроль завершення реформи ДАБІ
Автор Желізняк Олександр в Новини

З моменту провалу реформи ДАБІ, за реалізацію якої відповідали відразу кілька органів, а також створена спеціально з метою проведення розслідувань комісія.

Однак, в результаті ряду неузгоджених дій, а також законодавчих колізій, реформа забуксувала.

Loading...

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів 13 березня 2020 року прийняв постанову про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) та створення замість неї окремих органів, між якими будуть розподілені функції ДАБІ. Відповідні постанови Кабміну вступили в силу 15 березня. Зокрема, уряд створив Державну сервісну службу містобудування Госсервісстрой), основними завданнями якої є надання (отримання, реєстрація), відмова у видачі або анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

«Реформа стартувала в березні, коли було прийнято постанову №218 і №219 про ліквідацію ДАБІ та створенні ГССГ і ГІГ, а також зупинено дію постанови КМУ №553. Завершення реформи, як зазначав Прем’єр-міністр, планувалося восени цього року. Але насправді процес затягнувся, ми повинні визнати це. Сталося так в силу ряду обставин, серед яких, зокрема, і значна кількість відповідальних і учасників процесу, невідповідність законодавчої бази, величезний опір старої системи, певні кадрові питання. Але ми не зупинимося, і тепер Мінрегіон бере на себе відповідальність за призначення і кроки, необхідні для продовження реформи “, – зазначив Олексій Чернишов.

Зробивши таку заяву на засіданні робочої групи в Міністерстві розвитку громад і територій, в якому взяли участь також представники Офісу президента, народні депутати України, представники Кабінету Міністрів, професійні профільні організації та спільноти, міністр Чернишов тим самим визнав, що відповідальність на завершення реформи і конфігурації роботи органів ДАБІ лежить на Мінрегіоні. Так, за станом на кінець листопада Чернишов вже вжив низку заходів, які призупинили корупційні схеми, роками діючі в системі. Зокрема, масштабні обшуки, які підтвердили і розкрили грубі порушення, а також кадрові зміни на ключових позиціях, схоже, дійсно заважають сірим бенефіціарам ДАБІ. Це підтверджується періодичними нападами в медіа на Міністерство розвитку громад і територій псевдо-активістами.

Чернишов при цьому неодноразово підкреслює, що питання завершення реформи буде вирішене найближчим часом і пов’язує необхідність руйнування корупційної гідри ДАБІ з ефективною роботою будівельної галузі – ключовий, на його думку, для економіки країни.

«Співпраця, інформаційну взаємодію та вміння почути один одного є невід’ємною складовою цивілізованого шляху, яким ми спільно рухаємося з однією метою: зробити сферу містобудування прозорою і залишити в минулому історичну корупційну складову в будівництві. Для мене особисто питання цієї реформи є дуже відповідальним і болючим. Особливо з огляду на ті наслідки, до яких ми зараз стикаємося. Адже будівельна галузь продовжує страждати, що неприпустимо в умовах сучасності. Саме будівництво здатне допомогти нам спільно подолати кризу, підняти економіку, забезпечити громадян робочими місцями, нарешті – поліпшити інфраструктуру в масштабах всієї країни », – зазначив міністр Чернишов на засіданні національної ради реформ у вересні 2020 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...