Різдвяний піст-2020: які продукти та дії під забороною

Піст триватиме 40 днів

Різдвяний піст-2020: які продукти та дії під забороною
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У суботу, 28 листопада у православних і греко-католиків розпочався Різдвяний піст, який триватиме 40 днів та завершиться 7 січня, на Різдво Христове.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

У народі цей пост називають ще Філіпповим (Пилипівка), оскільки він починається відразу після дня пам’яті апостола Пилипа.

Різдвяний піст не настільки суворий, як Великий піст. Віряни утримуються лише від м’ясо-молочних продуктів і яєць. В меню залишаються рослинні жири, морепродукти, риба.

Протягом 40 днів не готують страв з м’яса, сиру, яєць. Не додають в супи і каші вершкове масло, сметану та інші молочні продукти.

По понеділках, середах і п’ятницях пост більш суворий: заборонено вживання риби і навіть соняшникової олії. Дозволяється вживати рослинну їжу без олії – так зване сухоядение (можна їсти запечені овочі, фрукти, гриби, горіхи, хліб, мед, сухофрукти, пити чаї та компоти).

По вівторках, четвергах, суботах і неділях можна вживати гарячу їжу з рослинною олією (в ці дні готують, наприклад, овочеві супи, борщі, рагу, каші, страви з картоплі, вареники з капустою і грибами, пісні голубці, вінегрет).

Також Різдвяний піст – час, коли до споживання дозволені нерибні продукти моря (кальмари, креветки, мідії), риба і вино. Але не в усі дні, а по суботах-неділях, в свято Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня) і в День святого Миколая (якщо він не припав на середу або п’ятницю).

При цьому найсуворіший період посту припадає на час після 2 січня. В ці дні до Святвечора (вечір 6 січня) рибу не можна їсти навіть в суботу та неділю.

Проте тілесні обмеження – не головне. Як не втомлюються нагадувати священики, Різдвяний піст, як і будь-який інший, перш за все час очищення душі.

Від чого варто утримуватися у піст:

  • Потрібно утримуватися від пристрастей і пороків, шкідливих звичок
  • Небажано брати участь у видовищних заходах, ходити в гості і приймати гостей, дивитися розважальні телепередачі
  • Не можна сваритися, лихословити, ображатися

Що потрібно робити в піст

  • Необхідні посилена молитва і покаяння
  • Слід частіше відвідувати храм
  • Пробачити образи ближніх
  • Допомагати нужденним, приносити милостиню

До слова, раніше ми публікували підбірку красивих листівок і віршів, якими ви зможете підтримати близьких і побажати їм гарного Різдвяного посту.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...