Україна хоче обговорити з Росією питання “деокупації Криму”

Україна хоче обговорити з Росією питання “деокупації Криму”
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Київ має намір залучити Росію для участі в переговорах щодо деокупації Криму, заявила заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Loading...

Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на слова чиновниці.

“Однозначно, будемо запрошувати. Ми це вже оголосили. Ми шукаємо відповідну форму запрошення. Ми вважаємо, що це країна номер один яка повинна брати участь в подібних форматах, тому що це країна, яка окупувала Крим, яка несе повну відповідальність за ситуацію в Криму, зокрема щодо захищеного населення, а це 2,5 мільйона громадян України”, – пояснила чиновниця.

Раніше, депутат Держдуми Росії Михайло Шеремет запропонував створити міжнародну “платформу з деокупації України” і звільнення її від зовнішнього управління.

Крім того, російські депутати внесли до Держдуми законопроект, який передбачає кримінальне переслідування зарубіжних політиків, які закликають повернути окупований Крим до складу України.

Як ми вже розповідали раніше, з початку російської окупації Криму в 2014 році півострів покинули 45 тисяч українців. Росія заповнює втрату, переселяючи на український півострів своє населення, всупереч Женєвській конвенції і протоколів.

Тим часом, до суду направлено клопотання про накладення арешту на 44 російські літаки, які порушили заборону на польоти до Криму.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...