В Україні можуть ввести “інтелектуальний локдаун”: що це

В Україні можуть ввести “інтелектуальний локдаун”: що це
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Уряд продовжує розглядати можливість введення локдауна через погіршення ситуації з захворюваністю на COVID-19. На цей раз мова йде про так званий “інтелектуальний локдаун”, який дозволить не вводити одночасно і всюди ті ж жорсткі обмеження, що і навесні.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів глава фракції “Слуга народу” у Верховній раді Давид Арахамія.

Loading...

Народний депутат оцінив вірогідність посилювання карантину в 90%, але зазначив, що нові заходи можуть відрізнятися від локдауна, який Кабінет міністрів вводив навесні:

“Уряд заявляє про якийсь інтелектуальний локдаун. Тобто не той повний локдаун, який був навесні, а такий скоригований на реалії в кожному регіоні, в тому числі громадський транспорт і так далі”.

Також депутат підкреслив, що в період свят наприкінці грудня – початку січня буде доцільно зупинити громадський транспорт. І це буде не так болісно для країни та економіки, якщо цей захід ввести до свят.

“Якщо це станеться, наприклад, 27 грудня, то в взагалі ця проблема знімається як така. З точки зору наслідків і незручностей для людей – звичайно, це зіпсує новорічні свята, але зате це не так сильно вдарить по економіці”, – зазначив Арахамія.

Поки чиновники думають, вводити чи ні локдаун, ситуація з COVID-19 в Україні наближається до катастрофічної. У лікарнях немає місць для пацієнтів з коронавірусною інфекцією у важкому стані, реанімації переповнені, люди задихаються від нестачі кисню, адже концентраторів на всіх не вистачає, також є випадки загибелі пацієнтів на ШВЛ через перебої з електрикою. Про схожу ситуацію в Одесі у себе в Facebook розповідає відомий волонтер Катерина Ножевнікова.

У Жовківській районній  лікарні Львівської області померли двоє пацієнтів, які перебували в реанімації на апаратах ШВЛ – в медичному закладі відключали електрику. При цьому в лікарні були генератори, але їх не включили.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...