Євросоюз готує санкції проти РФ за поширення фейків

Євросоюз готує санкції проти РФ за поширення фейків
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Новини

Європейський союз може ввести санкції щодо Росії та Китаю за поширення фейків. З початку моніторингу зафіксовано понад 10 тисяч фактів дезінформації, яка йшл від Кремлю.

Loading...

Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на проект документа, який є в розпорядженні редакції.

Так, Єврокомісія має намір наступного тижня представити План дій європейської демократії. У ньому говориться, що Євросоюз повинен більш системно використовувати весь спектр інструментів в боротьбі з іноземним втручанням.

“Можливі способи реалізації цього варіюються від публічного виявлення часто використовуваних методів (щоб зробити їх непридатними для експлуатації) до накладення санкцій після повторних порушень”, – зазначено в документі.

Також в документі зазначається, що дезінформація може стати зброєю, і певні треті країни, зокрема, Росія і Китай, раніше брали участь в поширенні фейків про COVID-19 в ЄС і в усьому світі, щоб “поліпшити свій власний імідж”.

Крім того, у Плані дій є інформація про те, що оперативна група East StratCom на сьогодні виявила понад 500 прикладів російської дезінформації про COVID-19 в цьому році і більше 10 тисяч прикладів фейків Кремля з початку моніторингу в 2015 році.

Як ми вже розповідали раніше, Євросоюз ввів санкції через отруєння політика Олексія Навального. Під удар потрапили 6 росіян, серед них заступник глави адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко і глава ФСБ Олександр Бортніков.

А також, Україна ввела санкції проти Білорусі після фальсифікації результатів виборів президента, а також через порушення прав людини в цій країні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...