Чому жінки легше переносять COVID-19: вчені з’ясували причину

Чому жінки легше переносять COVID-19: вчені з’ясували причину
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Жінки можуть легше переносити коронавірусну інфекцію COVID-19, ніж чоловіки. Це може бути пов’язано зі статевими гормонами.

Loading...

Відповідні результати дослідження були опубліковані в журналі CellPress.

Фактичні дані свідчать, що у чоловіків і літніх людей спостерігаються більш серйозні симптоми і більш висока смертність після зараження SARS-CoV-2, ніж у жінок.

А також, чоловіки і жінки, які зазнали впливу інших вірусних інфекцій, також демонструють відмінності в перебігу хвороби та наслідки, причому жінки менш сприйнятливі в цілому через більш ефективну імунну відповідь.

Це дозволяє припускати, що жіночі статеві гормони допомагають організму боротися з COVID-19.

Вчені провели дослідження, в ході якого інфікували легкою формою коронавірусу мишей. Смертність особин чоловічої статі склала 90% і тільки 20% жіночого.

При важчій формі COVID-19 все самці померли протягом п’яти днів, тоді як 50% самок вижили.

Експерти пов’язують ці факти із захисною роллю естрогену і прогестерону, які мають протизапальну дію, стимулюють вироблення антитіл і сприяють відновленню респіраторних епітеліальних клітин.

Відзначається, що подальші клінічні випробування повинні перевірити, чи приносять ці гормони користь чоловікам і жінкам в постменопаузі, які мають високий ризик розвитку важких симптомів COVID-19.

Як ми вже розповідали раніше, досвід боротьби з грипом показує, що новорічні свята призводять до зниження захворюваності, це може статися і з COVID-19.

Тим часом, локдаун в Україні введуть на період з 23 грудня по 15 січня, – ці дати погодили в Кабінеті міністрів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...