Китайський зонд “Чан’є-5” успішно сів на Місяць: історичне відео

Китайський зонд “Чан’є-5” успішно сів на Місяць: історичне відео
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Китайський модуль автоматичної станції “Чан’є-5” успішно сів на поверхню Місяця, щоб зібрати і доставити на Землю зразки геологічної породи і грунту. Посадка пройшла сьогодні, 1 грудня.

Про це повідомляє Національне космічне управління КНР (CNSA).

Прилунення сталося в районі піку Рюмкер в Океані Бур в західній частині видимої сторони супутника.

Місія з доставки місячного грунту в разі успіху стане першою в історії китайської космонавтики і першої за 44 роки серед інших країн світу.

Після посадки “Чан’є-5” за дві доби повинен зібрати приблизно два кілограми зразків. У цей час орбітальний модуль станції з апаратом буде перебувати в готовності до стикування.

Китайський зонд “Чан’є-5” успішно сів на Місяць: історичне відео

Раніше, радянська станція “Луна” в 1970-1976 роках доставила 326 г місячного грунту, а американські астронавти в 1969-72 роках за програмою “Аполлон” привезли для вчених 391 г породи.

Китайська автоматична станція важить близько 8,2 тонн. Вона складається з чотирьох модулів: призначених для посадки на Місяць, буріння поверхні на глибину до двох метрів і вилучення ґрунту, злітної модуля, який стартує з капсулою з вантажем і стикується з орбітальним модулем. Останній забере капсулу і відправиться до Землі.

Посадка апарату з капсулою на Землю планується 16-17 грудня на півночі Китаю.

Як ми вже розповідали раніше, SpaceX Ілона Маска здійснила черговий запуск ракети Falcon 9, яка запустила на орбіту Землі ще 60 інтернет-супутників системи Starlink.

Тим часом, до Землі наближається, набираючи швидкість, астероїд Апофіс. Якщо раніше вчені говорили, що об’єкт безпечний, то зараз вони переглянули його орбіту – він може врізатися в блакитну планету через 48 років, і удар буде катастрофічним.

Джерело: Народна Правда