Лікар назвала порушників режиму самоізоляції головними винуватцями катастрофи з COVID-19

Лікар назвала порушників режиму самоізоляції головними винуватцями катастрофи з COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні ніхто не контролює дотримання режиму самоізоляції хворих на COVID-19 і їх контактних осіб. Саме це і стало причиною стрімкого поширення коронавірусної інфекції.

Loading...

Таку думку в інтерв’ю “Обозревателю” озвучила лікар-епідеміолог, доктор медичних наук Світлана Доан.

Вона також підкреслила, ніхто не несе відповідальності за те, що контактні особи порушують режим самоізоляції.

На думку медика, найбільшу небезпеку з точки зору поширення коронавірусу представляють офіси, якими “ніхто не займається”: “Людина, яка захворіла коронавірусом, часто йде на роботу, у неї багато справ, їй  треба гроші заробляти. Вона вирішує справи, їздить у громадському транспорті “.

Крім того, в офісі співробітники користуються одними сходами і одними ліфтами, часто людей розміщують в офісах в форматі open space, що тільки збільшує ризик зараження.

Доан також відзначала , що досвід боротьби з грипом показує, що новорічні свята призводять до зниження захворюваності, це може статися і з COVID-19. При цьому вона вважає, що новорічні корпоративи в Україні слід повністю заборонити, а громадян закликала не збиратися великими компаніями.

Як повідомлялося раніше, професор і завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця Ольга Голубовська, яка багато місяців консультувала хворих COVID-19 в столиці і їздила в регіони, госпіталізована з коронавірусною інфекцією.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...