Локдаун в Україні доведеться повторити двічі – експерт

Локдаун в Україні доведеться повторити двічі – експерт
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Локдаун в Україні може привести до падіння захворюваності COVID-19, тому його слід оголосити вже зараз. Однак, такі жорсткі обмеження можуть потребувати введення в країні надзвичайного стану.

Таку думку озвучив лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта, передає Обозреватель. У разі, якщо локдаун буде введений до кінця 2020 року, в січні доведеться ще раз посилювати карантин, впевнений експерт.

“Якщо ми говоримо про законодавство, у нас є єдиний механізм щодо жорстких обмежувальних заходів – через введення надзвичайного стану. Основне питання – чи буде використаний цей механізм, або будуть знову говорити про обмежувальні заходи не національного рівня, які не дуже будуть вписуватися в такі жорсткі обмеження”, – стверджує Курпіта.

Він вважає, що ефект локдауну можна оцінити на підставі досвіду інших країн.

“Чехія і Бельгія, які вводили жорсткі обмежувальні заходи, той же Ізраїль, через 2-3 тижні отримали суттєве зниження захворюваності”, – розповів інфекціоніст.

На його думку, з епідеміологічної точки зору доцільніше було б оголосити локдаун вже зараз – з можливістю послабити обмеження перед Новим роком.

“Але в січні нам однозначно довелося б ще один раз вводити жорсткий режим, оскільки під час новорічних свят українці зазвичай збираються вдома, де і відбувається найбільша кількість захворювань. У нас могла б повторитися та ж ситуація, яка відбувається зараз”, – зазначив лікар.

Як ми вже розповідали раніше, вакцина від COVID-19 з’явиться в Україні в наступному році і вже до кінця 2021-го року вакцинація повинна завершитися.

Тим часом, Єгипет посилює правила в’їзду на свої курорти – через почастішання випадків підробки, вступають в силу нові правила щодо ПЛР-тестів на COVID-19.

Джерело: Народна Правда