Мінімальний вік для виходу на пенсію скасований

Порядок виплати пенсій радикально змінився

Мінімальний вік для виходу на пенсію скасований
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Пенсія в Україні буде нараховуватися по-новому – порядок виплат зазнав змін, а встановлення мінімального віку для нарахування пенсії за вислугу років Конституційний суд визнав незаконним.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на РБК – Україна.

Loading...

Отримати пенсію за вислугу років працівники льотного і льотно-випробувального складу зможуть до 50 років. Крім того за новим законом працівники сфери медицини, освіти, соціального забезпечення та театрально-концертних та інших видовищних колективів зможуть вийти на пенсію до досягнення 55-річного віку.

Відзначимо, парламент повинен розглянути законопроект, який передбачає зниження для жінок до 55 років пенсійного віку за умови, що робочий стаж налічує 30 років.

Згідно з рішенням КСУ, пенсію за вислугою років згідно ст. 51 Закону № 1788 зможуть отримати громадяни, які працюють на шкідливих підприємствах, які втратили працездатність через умови роботи до настання пенсійного віку.

Конституційний суд вирішив, що підвищення на п’ять років віку виходу на пенсію для жінок, а також збільшення на п’ять років загального та спеціального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років для окремих категорій працівників – позбавляють їх права на соціальний захист і не відповідають конституційним принципам прав і свобод людини, а отже є незаконними.

Раніше повідомлялося, що якщо пенсіонер отримує пенсію за вислугу років, але його пенсійні виплати за віком можуть бути великими, він має можливість перейти на виплати за віком.

До слова, демографічна криза і масова еміграція населення можуть призвести до того, що скоро кількість працюючих і пенсіонерів в Україні зрівняється. При такій статистиці соціальні виплати будуть мінімальними . Врятувати ситуацію можуть недержавні пенсійні фонди.

Додамо, в Україні проведуть масштабну перевірку пенсіонерів. Чиновники мають намір знайти тих, хто за допомогою підроблених документів, отримує виплати. Шахраї повинні будуть повернути гроші в бюджет.

Нагадаємо, в Україні пенсії планують збільшити до 1 712 гривень. Це передбачає проект державного бюджету на 2020 рік. У документі, зокрема, сказано, що крім збільшення прожиткового мінімуму, і заробітної плати, повинні вирости і соціальні виплати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...