Світ “відзначає” день народження COVID-19: з кого почалася пандемія

Світ “відзначає” день народження COVID-19: з кого почалася пандемія
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Вчені поки на 100% не знають, коли і де з’явився SARS-Cov-2. Зараз вважається, що першого пацієнта з коронавірусною інфекцією нового типу зафіксували в Китаї 1 грудня, тому цей день негласно вважається “днем народження COVID-19”.

У дослідженні, яке раніше опублікували китайські вчені в журналі Lancet, говорилося, що перший діагностований випадок зафіксували у чоловіка – симптоми хвороби з’явилися 1 грудня 2019 року. При цьому у жодного з членів його сім’ї не було ані лихоманки, ані будь-яких респіраторних симптомів. Вчені також повідомляли, що епідеміологічного зв’язку між першим пацієнтом і більш пізніми випадками не виявили. До цього вважалося, що COVID-19 “народився” на ринку морепродуктів. Але цей чоловік не бував на ринку морепродуктів (він літній, страждав хворобою Альцгеймера і майже не виходив з дому), на якому були інші хворі, і симптоми у яких виникли набагато пізніше – з 20 по 31 грудня 2019 року. Як заразився цей чоловік і де – досі невідомо.

Loading...

Той факт, що йому першому в світі діагностували COVID-19 не робить його «нульовим пацієнтом». Швидше за все, він заразився від когось іншого. І поки вчені не можуть простежити ланцюжок передачі інфекції і її джерело.

Цікаво, що вже в 2020 році газета South China Morning Post , посилаючись на дані уряду Китаю, написала про те, що перший відомий випадок COVID-19 був підтверджений в країні набагато раніше, 17 листопада, а зараженим був 55-річний чоловік з провінції Хубей.

А італійські вчені з Національного інституту раку Мілана не так давно заявили (дослідження було опубліковано в журналі SAGE ), що виявили антитіла до коронавірусу в зразках крові, які брали у їх пацієнтів ще у вересні 2019 року.

Як би там не було, світ поки не може вирішити, мабуть, більш важливе завдання, як перемогти пандемію COVID-19. По всьому світу зростає захворюваність і зупинити її допомагає тільки локдаун, знищуючи при цьому економіку. Станом на 1 грудня, COVID-19 захворіли понад 63 млн осіб по всьому світу.

Світ “відзначає” день народження COVID-19: з кого почалася пандемія

Тільки за останню добу в Україні за добу зафіксовано 12 498 нових випадків коронавірусної хвороби (COVID-19). І є велика ймовірність того, що до кінця тижня знову буде стрибок – до 20 тисяч нових випадків.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...