У РНБО хочуть масово вакцинувати українців: що про це відомо

У РНБО хочуть масово вакцинувати українців: що про це відомо
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Вакцина від COVID-19 з’явиться в Україні в наступному році і вже до кінця 2021-го року вакцинація повинна завершитися.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” повідомив голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО, академік Сергій Комісаренко.

Loading...

За його словами, в Україні потрібно провести агітацію за те, що вакцини ефективні і вкрай важливі: “У нас є ще багато людей, які колись були охоплені антивакцинальною пропагандою і які не хочуть вакцинуватися. Це вкрай шкідливо для їхнього здоров’я і для тих, хто буде поруч з ними”.

Він також сказав, що деякі приватні компанії вже ведуть переговори, зокрема, з Китаєм, про закупівлю вакцини “Сінувак”, яка містить повністю дезактивований вірус. При цьому він додав: “Китайці кажуть, що вона ефективна, але її клінічні випробування ще не завершені”.

На думку Комісаренка, серед вакцин Pfizer/BioNTech і Moderna (раніше компанії-виробники заявили про їх максимальну ефективність) для України більше підходить остання:

“Вони практично однакові, але зберігання препарату від Pfizer вимагає дуже низьких температур -70 …- 80°С. В Україні поки немає такої масової інфраструктури. Вакцину від Moderna можна зберігати при -20°С, такі можливості у нас мають навіть торговельні об’єднання”.

Раніше в Національній службі здоров’я України повідомили , що в державному бюджеті на 2021 рік закладені сум не вистачить для вакцинації і лікування українців від COVID-19.

Джерела в Кабінеті міністрів повідомляють, що локдаун в Україні введуть на період з 23 грудня по 15 січня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...