В Україні зросла пенсія: кому і скільки додали

В Україні зросла пенсія: кому і скільки додали
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У зв’язку з плановим зростанням соціальних стандартів, в Україні з 1 грудня збільшується розмір пенсії . Мінімальна пенсія підвищується до 1 769 грн (на 8%). Крім підвищення пенсій одержувачам мінімуму, збільшилися пенсії та іншим категоріям пенсіонерів.

Про це повідомляє “Сегодня”.

Loading...

Видання зазначає, пенсії стали більше у тих, хто отримував мінімум – 1712 грн. Тепер у них 1 769 грн – це тепер мінімальна пенсія або пенсійна виплата.

Найбільше виграли від підвищення пенсій ті, у кого вони і так були високими. Наприклад, максимальна пенсія, що становить 10 мінімальних (зараз 17 690 грн), зросла відразу на 570 грн. Звичайно, за умови, що нарахована пенсія більше цієї суми – наприклад, 18 000 грн.

Збільшилися пенсії у деяких категорій пенсіонерів за рахунок надбавок, що нараховуються у відсотках від ПМ. Це:

інваліди війни – у них, в залежності від групи інвалідності, пенсії зросли на 205-370 грн;
інваліди ЧАЕС – на 128-162 грн;
учасники бойових дій – на 93 грн.
Всі ці категорії отримали ще й додаткові надбавки від 8,5 до 28,5 грн.

Шахтарям додали по 171 грн.

Пенсії почесних донорів (40 і більше безкоштовних здач крові не менше 400 г за раз), що мають надбавку до пенсії 10% від ПМ, причому не для пенсіонерів, а для працездатних, збільшилися на 7 грн.

Пенсіонери з особливими заслугами перед Україною (орденоносці, що мають звання “заслужений” чи “народний”) додатково отримали від 11,4 до 22,8 грн.

Одночасно з цим, пенсіонерам, які отримують трудові пенсії за віком вище, ніж нова мінімальна (1769 грн), нічого не додадуть або надбавки будуть незначними. Не змінилися пенсії у працюючих пенсіонерів, держслужбовців, науковців, помічників народних депутатів і тих, кому пенсії були призначені в 2019-20 роках.

Як повідомлялося раніше, в Україні проживає 11,3 мільйона пенсіонерів, пенсія яких у середньому складає 3 тисячі 83 гривні.

Також повідомлялося, що народні депутати підтримали законопроект №4439-д. Таким чином, Рада відстрочила введення касових апаратів для ФОПів. Закон відстрочив до 1 січня 2022 року обов’язковий застосування РРО (прро) для ФОП, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп. Документ прив’язує граничні обсяги доходів різних груп ФОПів до встановлених законом розмірах мінімальної заробітної плати.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...