Більшість українців підтримує введення локдауна: результати опитування

Більшість українців підтримує введення локдауна: результати опитування
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

58% українців підтримують локдаун в період новорічних свят.

Про це йдеться в результатах опитування соціологічної групи “Рейтинг”.

45% опитаних українців вважають оптимальними заходи, введені владою по боротьбі з COVID-19, 30% вважають їх занадто м’якими, а 11% – занадто жорсткими.

Соціологи відзначають, в Україні зростає підтримка населенням локдауна – кількість противників зменшилася з 61 до 55%. З 55% до 58% зросла кількість тих, хто вважає, що поширення COVID-19 на локдауні зменшиться. 58% опитаних підтримали введення локдауна на новорічні свята, 40% – проти цього.

Одночасно з цим 34% респондентів сказали, що в результаті введення локдауна поширення вірусу зменшиться, а 64% не згодні з цим.

55% українців готові зробити щеплення від COVID-19, якщо вакцина буде безкоштовною, 40% – не готові. У той же час, якщо вакцина буде платною, бажаючих зробити щеплення менше – 35%.

75% українців підтримують штрафи за перебування в громадських місцях і транспорті без масок.

У світі поки немає ліків проти COVID-19, дію яких була б доведено. Це стосується і численних противірусних препаратів. Відомий лікар-педіатр Євген Комаровський підкреслив , українці купуючи різноманітні противірусні препарати, тільки даремно витрачають гроші.

Відзначимо, одним з найнебезпечніших ускладнень COVID-19 є цитокіновий шторм – це запальна реакція в організмі, при якій рівень цитокінів в крові різко зростає, що призводить до атаки імунітету на клітини і тканини власного організму. Наслідком цього може стати руйнування тканин і органів, і, як наслідок, смерть. Лікар-педіатр з Харкова Андрій Пеньков повідомив , на який день після хвороби може початися цитокіновий шторм.

Джерело: Народна Правда