Експерт пояснив критичну необхідність локдауна в Україні

Експерт пояснив критичну необхідність локдауна в Україні
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Локдаун в Україні критично необхідним, адже ситуація близька до катастрофи – хворих нема куди госпіталізувати, лікарі виписують хворих на COVID-19 з низькою сатурацією і вони змушені екстрено шукати кисневий концентратор.

Loading...

Про це в ефірі телеканалу “Обозреватель” повідомила народний депутат від партії “Європейська солідарність”, секретар Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Яна Зінкевич.

За її словами, “жорсткий локдаун вже вимушений захід”.

Терміни введення локдауна, додала вона, залежать від ситуації з вільними ліжками для хворих COVID-19: “Ми повинні розуміти, що рано чи пізно доведеться вводить жорсткий локдаун. Саме зараз або через кілька тижнів, щоб підігнати під святковий час? Тут важко сказати. Можливо, на новорічні свята це проходило б трошки легше. Але потреба в жорсткому локдауні буде тоді, коли місця в лікарнях будуть закінчуватися”.

Вона також додала, що вже зараз лікарі швидких “змагаються” за те, щоб госпіталізувати своїх хворих, шукають вільні місця в лікарнях. Крім того, додала депутат, є десятки випадків, коли людей, яких певний час лікували, але які без кисню мають сатурацію 67 при нормі 97-99, виписували додому, де вони шукають концентратор.

Час карантину має бути вжитий для підготовки медичної системи: перекваліфікації лікарів інших спеціальностей, підготовки установ, закупівлі кисневого обладнання.

Нагадаємо, карантин вихідного дня Кабінет міністрів продовжувати не став , натомість уряд напрацьовує план можливого локдауна.

Як повідомлялося раніше, в Україні зростає підтримка населенням локдауна – кількість противників зменшилася з 61 до 55%.

Джерело: Народна Правда
загрузка...