Кисень для хворих на COVID-19 розкупили багатії: подробиці

Кисень для хворих на COVID-19 розкупили багатії: подробиці
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Прості українці з COVID-19 не можуть купити кисневий концентратор – ціни на них “космічні” і на апарат доводиться чекати кілька тижнів.

Про це “Обозреватель” розповів український бізнесмен, який займається медичним обладнанням, Олексій Давиденко.

Loading...

За його словами, кожного дня літаки привозять в Україну по 100-200 кисневих концентраторів, які необхідні пацієнтам з COVID-19, але щоб купити апарат, часом доводиться чекати по кілька тижнів.

Зараз концентратор коштує в межах 50-60 тисяч гривень, їх скупили забезпечені люди:

“Концентратори скуповують приватні особи, лікарні і МОЗ, тому виник такий великий ажіотаж. Кожен день приїжджає по 100-200 штук, але всі вони вже заздалегідь розкуплені. Забронювати можна на середину грудня. Можна купити і зараз, тільки з переплатою”.

“Той, хто швидше встиг купити – той і купив. З огляду на, що держава у нас неповоротка, ій треба провести тендер, знайти гроші, дати платіжку до казначейства, швидше виходить купувати у приватних осіб. Саме вони головні покупці для себе і своїх родичів” , – підсумував Давиденко.

Як повідомлялося раніше, в світі поки немає ліків проти COVID-19, дія яких була б доведено. Це стосується і численних противірусних препаратів. Лікар-педіатр Євген Комаровський підкреслив , українці купуючи різноманітні противірусні препарати, тільки даремно витрачають гроші.

Британське Агентство контролю ліків і медичних препаратів дозволило використовувати вакцину Pfizer.

Джерело: Народна Правда
загрузка...