Безпілотна станція КНР “Чан’є-5”, яка напередодні успішно “приземлилася” , приступила до збору реголіту (ґрунту) в верхньому шарі гірської породи на поверхні Місяця.
Про це повідомляє Sputnik з посиланням на Китайську національну космічну корпорацію.
Таким чином, якщо операція пройде успішно, Китай стане першою за останні 44 роки країною, яка реалізує проект з транспортування геологічних зразків з поверхні Місяця. Раніше місячний грунт доставляла радянська станція “Луна” і астронавти США в рамках програми «Аполлон».
“Модулі космічного безпілотника приступили до бурильних робіт і упаковки зразків. Найближчим часом “Чан’є-5″ також буде збирати реголіт з поверхні за допомогою спеціальних автоматизованих щупальців”, – повідомляють в Китаї.
Всього планується зібрати два кілограми місячної гірської породи, яка буде вивчена китайськими фахівцями як в наукових цілях, так і для проекту з підготовки до будівництва науково-дослідницької бази на Місяці.
Нагадаємо, NASA вибрало компанії, які займуться розробкою і створенням місячного посадкового модуля для першої з 1972 року висадки людей на Місяці в рамках програми «Артеміда».
Напередодні NASA призупинило підготовку польоту людини на Місяць через пандемію COVID-19.