На Закарпатті депутати приймали присягу під гімн Угорщини: в скандалі знайшли російський слід

На Закарпатті депутати приймали присягу під гімн Угорщини: в скандалі знайшли російський слід
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Скандал навколо гімну Угорщини, який прозвучав на прийнятті присяги новообраних депутатів Сюртовської ОТО, триває. Зокрема, у відеозверненні нібито патріотів з погрозами на адресу українців угорського походження помітили вплив Росії.

На це звертає увагу координатор групи “Інформаційний опір” Олексій Копитько.

Loading...

Він зазначив, що запис нібито з членом “Правого сектора” виглядає постановочним і нехарактерним для них:

“Зате вона вельми характерна для наших “запоребрікових мишебратьєв”. Як і нездорова тяга до зйомок постановочних сюжетів у липових локаціях (наприклад, росіяни змайстрували кілька роликів про нібито протести на підприємствах Харкова, Києва, Запоріжжя та інших областей із вимогами “відновити економічні зв’язки”; ці грубі підробки швидко викрили). Найімовірініше і “Берегово” знімали десь на території ОРДЛО”.

Копитько окремо нагадав, що в Україні вже були антиугорські інциденти: “В лютому 2018 року в Ужгороді сталося два напади на угорський культурний центр. В обох випадках імітували “українських нацистів”… Всіх виконавців знайшли. До українських націоналістів вони жодного стосунку не мали. Але відразу після нападу на ВКЦ один угорський діяч заголосив, що на Закарпаття слід негайно ввести місію ОБСЄ, як на Донбас”.

 

На Закарпатті депутати приймали присягу під гімн Угорщини: в скандалі знайшли російський слідНа Закарпатті депутати приймали присягу під гімн Угорщини: в скандалі знайшли російський слідНа Закарпатті депутати приймали присягу під гімн Угорщини: в скандалі знайшли російський слідНа Закарпатті депутати приймали присягу під гімн Угорщини: в скандалі знайшли російський слід

Нагадаємо, в день виборів в Україні міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто написав пост в Facebook, де відкрито підтримав «КМКС «Партію угорців України», а до цього держсекретар Угорщини з питань національної політики Янош Арпад Потап під час візиту на Закарпатті агітував за «КМКС «Партію угорців України». Потап прямо закликав підтримати партію на місцевих виборах. МЗС України засудило ці дії і звернулося в поліцію. Потім відомство вирішило заборонити в’їжджати в Україну державному секретарю канцелярії прем’єр-міністру Угорщини і ще одному чиновнику, його посаду не вказали. Міністерство вручило ноту протесту послу Угорщини Іштвану Ійдярто через подібну політичну агітацію – Угорщина порушила ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» і ст. 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборній агітації.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сиярто назвав заборону України на в’їзд двом високопоставленим особам з Угорщини «жалюгідним і абсурдним».

Нагадаємо, в кінці 2019 року Угорщина звернулася до Державної Думи Російської Федерації з проханням об’єднати зусилля із «захисту прав меншин» в Україні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...