Система охорони здоров’я впаде: Україні прогнозують потужну епідемічну хвилю COVID-19

Система охорони здоров’я впаде: Україні прогнозують потужну епідемічну хвилю COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

У найближчі два тижні Україну може накрити потужна епідемічна хвиля COVID-19 . Її пік прогнозують до січня-лютого. На жаль, на спад вона піде тільки навесні.

Про це з посиланням на керівника програми охорони здоров’я ЮНІСЕФ в Україні Андрія Славуцького пише “РБК Україна”.

Loading...

Експерт прогнозує  катастрофу, адже на його думку, ця епідемічна хвиля буде настільки потужною, що система охорони здоров’я не зможе протистояти:

“Швидше за все, з цим епідемічним зростанням, якщо нічого не робити, піку ми досягнемо в січні-лютому. Потім захворюваність повинна піти на спад, сподіваємося, до березня-квітня. Але якщо будуть дуже ефективні протиепідемічні заходи, то цю хвилю можна збити вже в грудні”.

Додамо, за прогнозами епідеміологів, захворюваність COVID-19 в Україні піде на спад лише до червня 2022 року і це за умови, що в нашій країні почнуть вакцинацію хоча б восени 2021 року.

Радник генерального директора Фонду Міжнародного медичного кластера Ярослав Ашихмин перерахував найнебезпечніші симптоми COVID-19, при яких потрібно терміново викликати «швидку».

Лікар-анестезіолог, президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров розповів, що пацієнт з коронавірусною інфекцією COVID-19 перестає бути заразним через 8-10 діб після появи перших симптомів захворювання.

З 21 листопада українців почали штрафувати за відсутність або неправильне носіння масок (маски під носом і на підборіддях) – з цього дня правоохоронці притягнули до адміністративної відповідальності 2 111 осіб, які ігнорували правила карантину в громадських будівлях та транспорті.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...