У Києві буде масштабний бунт підприємців і профспілок: озвучено дату

У Києві буде масштабний бунт підприємців і профспілок: озвучено дату Фото: "Страна"
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Підприємці залишилися незадоволеними тим, що Верховна Рада відстрочила введення касових апаратів для ФОПів, вони продовжують протестувати.

Про це повідомляє “Страна”.

Акція протесту руху “Save ФОП” почалася о 9 ранку і до цього часу біля парламенту зібралося близько 100 осіб. Видання повідомляє, що частина протестуючих провела ніч під Верховною Радою.

Учасники мітингу кажуть, що їх не влаштовує прийнятий проект закону, бо в ньому міститься багато категорій, на які відстрочка по касових апаратах не поширюється.

Сергій Доротич, лідер руху “Save ФОП”, заявив, що підприємці будуть стояти до тих пір, поки Рада не підтримає їхні законопроекти: “4 грудня ми плануємо піковий день. До нас приєднаються інші протестні сили”.

Додамо, на 2-3 грудня акції протесту анонсують і українські профспілки. Акції, зокрема, спрямовані проти проекту Держбюджету-2021. Вимоги опубліковані на сайті профспілки працівників освіти і науки.

Як сказано на сайті, в останні роки влада країни взяла жорсткий курс на впровадження неоліберальної політики, намагаючись максимально знизити соціальні норми. У заяві говориться, що активне солідарне протистояння профспілок в 2019-2020 роках зупинило просування законопроектів про лібералізацію трудового законодавства та обмеження прав профспілок. Але в листопаді 2020 роки влада, користуючись карантином і обмеженнями на масові протести, просуває законопроекти, якими намагається імплементувати в Кодексі законів про працю України норми, які обмежують права працівників і профспілок, йдеться в заяві.

При цьому протягом двох років поспіль відкладається виконання рішення Кабміну про підвищення зарплати педагогам і науковцям.

Профспілка працівників освіти і науки вже висунув свої вимоги до влади:

1. Виконання норм Закону України «Про освіту» щодо забезпечення видатків на освіту в розмірі не менше ніж 7% валового внутрішнього продукту відповідно до статті 78 Закону «Про освіту».

2. Затвердження схеми посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників відповідно до статті 61 та Прикінцевих і перехідних положень Закону «Про освіту», а також статті 36 Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» з підвищенням їх з 1 січня 2021 року за коефіцієнтом 1,5 відповідно до погодженої з Профспілками постанови «Деякі питання оплати праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників», як альтернативної відтермінованій постанові від 10.07.2019 № 822.

3. Забезпечення у 2021 році місцевих бюджетів освітньою субвенцією у повному розмірі з її розподілом залежно від кількості класів станом на 5 вересня 2020 року, замість хибного показника кількості учнів, що не забезпечує її пропорційного розподілу. Не допустити зменшення обсягів субвенції порівняно з видатками, схваленими в проекті Державного бюджету на 2021 рік в першому читанні.

4. Забезпечення виділення у 2021 році додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти у повному обсязі у розрізі усіх місцевих бюджетів, не допустити її зменшення на 2 млрд гривень.

5. Забезпечення у 2021 році належними обсягами фінансування підготовки кадрів державними закладами вищої освіти за встановленими нормативами. Не допустити зменшення фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти на 500,0 млн гривень.

6. Запровадження обов’язкового державного страхування на випадок захворювання коронавірусною хворобою працівників закладів освіти та розробити відповідний порядок його здійснення.

7. Забезпечення спрямування коштів Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками на період дії карантину на фінансування потреб закладів освіти.

8. Недопущення скасування пільг на проїзд студентів і учнів у автомобільному транспорті.

9. Недопущення втручання представників органів державної влади у статутну діяльність профспілок. 

Нагадаємо, в Києві підприємці продовжували акції протесту, вимагаючи не вводити карантинні обмеження для малого бізнесу, прийняти законопроекти для спрощеної системи оподаткування, скасувати введення фіскальних касових апаратів.

Під час однієї з попередніх акцій протесту підприємців, яка проходила 17 листопада, сталися зіткнення з поліцією.

Джерело: Народна Правда