У Слузі народу пояснили, чому в Україні не саджатимуть за брехню в деклараціях

У Слузі народу пояснили, чому в Україні не саджатимуть за брехню в деклараціях
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Робоча група Верховної Ради з врегулювання конституційної кризи вважає, що норма про ув’язнення за недостовірне декларування неефективна – кращим способом впливу на шахраїв будуть громадські роботи.

Loading...

Про це заявила народний депутат від Слуги народу Ольга Совгиря, передає “Радіо Свобода”.

За її словами, якщо проаналізувати статистику застосування цього виду покарання – позбавлення волі – (стаття 366-1, яку визнав неконституційною Конституційний суд), можна побачити, що такий вирок був винесений один.

“Стаття фактично не працює. Можливо, питання в ефективності цієї норми в тому, що суддя, оцінюючи відповідність правопорушення, яке вчинила конкретна особа, і цю норму, вважає, що потреби її застосовувати немає”, – заявила Совгиря.

На думку представника робочої групи, громадські роботи будуть більш ефективним способом впливу “на ту категорію, до якої планується застосовувати статтю”:

“Її планується застосовувати до так званих топчіновніків. І для топчіновніка, скажімо так, дуже болючий, дуже проблемний з точки зору сприйняття такий вид покарання, як громадські роботи. Уявіть собі, під камери, з розголосом і так далі”.

Вона також додала, що зараз обговорюється ідея, щоб карати за недостовірне декларування якщо не позбавленням волі, то її обмеженням.

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Велика палата суду винесла рішення про неконституційність ст.366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала кримінальну відповідальність чиновників і суддів за недостовірне декларування майна. Прецедент прокоментували в Transparency International. У заяві організації йдеться , що це рішення спровокує значний відкат антикорупційної реформи в Україні. Крім того, це створить загрозу безвізу і отриманню необхідного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду.

Також повідомлялося, що Національне агентство з запобігання корупції, всупереч рішенню КСУ, виконало розпорядження уряду і відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...