На українців чекає локдаун: які обмеження можуть ввести

На українців чекає локдаун: які обмеження можуть ввести
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Кабінет міністрів продовжує розглядати сценарій локдауна для стабілізації ситуації з захворюваністю на COVID-19. Як саме і в чому будуть обмежувати українців, ще невідомо. Поки можна орієнтуватися тільки на досвід весняного локдауна. Як відомо, перший локдаун в країні ввели буквально при перших випадках COVID-19 – з 12 березня по 22 травня.

Тоді заборонялося:

Loading...
  • робота навчальних закладів;
  • проведення масових заходів;
  • робота кафе, ресторанів, ТРЦ, ринків;
  • громадський транспорт у містах працював за перепустками, зупинено метро;
  • закрито міжнародне пасажирське сполучення, а також транспортне сполучення всередині країни;
  • закриті кінотеатри, театри, спортзали, басейни, салони краси та перукарні;
  • заборонялися прогулянки в парках і на дитячих майданчиках, переміщення вулицями обмежувалося групами не більше 2 осіб.

Раніше глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив , що уряд продовжує розглядати можливість введення локдауна через погіршення ситуації з захворюваністю COVID-19, але на цей раз мова йде про якийсь «інтелектуальний локдаун», який дозволить не вводити одночасно і всюди ті ж жорсткі обмеження, що і навесні:

«Уряд заявляє про якийсь інтелектуальний локдаун. Тобто не той повний локдаун, який був навесні, а такий скоригований на реалії в кожному регіоні, в тому числі громадський транспорт і так далі ».

Також депутат підкреслив, що в період свят наприкінці грудня – початку січня буде доцільно зупинити громадський транспорт. І це буде не так болісно для країни та економіки, якщо цей захід ввести до свят.

А прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 2 грудня повідомив , що глави міст обласного значення та керівники ОДА підтримують локдаун або введення часткових обмежень на проведення святкових ярмарків. Також, майже 90% опитаних міських голів підтримали повну заборону щодо проведення концертів, 60% представників органів місцевого самоврядування підтримують установку міської новорічної ялинки з обмеженнями для відвідування.

При цьому глава міністерства інфраструктури Владислав Криклій заявляв , що відомство не розглядає варіант зупинки роботи громадського транспорту в разі локдауна. За його словами, міські, внутрішньообласні, міжміські перевезення і залізниця будуть працювати. Внутрішні перельоти також скасовувати не будуть. З міжнародним авіасполученням складніше, там будуть враховувати ситуацію в іншій країні.

Те, що метро і інший громадський транспорт продовжить роботу під час локдауна повідомляв також і міський голова столиці Віталій Кличко заявив, що метрополітен і громадський транспорт під час локдауна повинні продовжувати роботу.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...