У НСЗУ заявили, що на одного COVID-пацієнта виділяється 45 тисяч

У НСЗУ заявили, що на одного COVID-пацієнта виділяється 45 тисяч
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Національна служба здоров’я виділяє на одного пацієнта з COVID-19 , який знаходиться в інфекційному відділенні 45 тисяч гривень.

Про це повідомив в.о. голови НСЗУ Андрій Віленський, пише Радіо Свобода.

За його словами, на медикаменти в інфекційному відділенні виділяють щодоби по 5 000 гривень на пацієнта, а в звичайному – по 900 гривень. Ліки надаються за клінічними протоколами міністерства охорони здоров’я:

«Це середньозважений показник. Якщо пацієнт знаходиться в відділенні два дні ми виділяємо 45 000, і якщо знаходиться 20 діб – теж. Цих грошей абсолютно вистачає. Лікарні по Україні в середньому витрачають на одного пацієнта 35 000 гривен, тобто 10 000 ще залишається невикористаними».

Віленський також додав, що за перебування пацієнта в звичайному відділенні лікарням платять 12 тисяч гривень.

Коштами, пояснив чиновник, розпоряджається головний лікар закладу, але тарифи розраховані так, щоб грошей вистачало на пацієнта в будь-якому стані.

 Незважаючи на заяви чиновників, Одеса не справляється з COVID-19. Напередодні в мережі опублікували знімки з лікарні №5, куди привозять пацієнтів з підтвердженим діагнозом, на них – тіла мертвих людей в палатах і коридорах . Персоналу не вистачає і тіла не встигають швидко прибирати.

Українські епідеміологи в один голос говорять , що в країні потрібно оголошувати локдаун, оскільки тільки він здатний реально зупинити стрімке поширення COVID-19.

Джерело: Народна Правда