Угорщина звинуватила Україну в провокуванні громадянської війни на Закарпатті

Угорщина звинуватила Україну в провокуванні громадянської війни на Закарпатті
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Депутати Європарламенту від угорських партій “Фідес” і “Християнсько-демократичної народної партії” заявили, що Україна створює в Закарпатській області ситуацію “громадянської війни”.

Напередодні в партії “Фідес” прокоментували обшуки у функціонерів Товариства угорців Закарпаття. Угорські політики впевнені, що їх провели з метою залякування і тиску:

Loading...

“Українська влада створює на Закарпатті ситуацію громадянської війни. Ми вважаємо це ганебним і глибоко засуджуємо застосування збройної сили українською владою проти лідерів і організацій угорської громади”.

В Угорщині також заявляють, що Україна роками зневажає права національних меншин:

“У асоційованої країні Європейського Союзу, яка неодноразово заявляла про свій намір інтегруватися в ЄС і НАТО, такі випадки є неприпустимими, тому ми закликаємо Європейський парламент внести це безпрецедентне порушення до порядку денного грудневого пленарного засідання”.

Як відомо, 30 листопада Служба безпеки України провела в Закарпатській області обшуки у функціонерів Товариства угорців Закарпаття. В СБУ перевіряли інформацію про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення суверенітету України.

Нагадаємо, днями в Закарпатській області спалахнув новий скандал – на прийнятті присяги новообраних депутатів Сюртовської ОТО прозвучав гімн Угорщини. Координатор групи «Інформаційний опір» Олексій Копитько вже знайшов в скандалі російський слід.

Нагадаємо, в день виборів в Україні міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто написав пост в Facebook, де відкрито підтримав «КМКС «Партію угорців України», а до цього держсекретар Угорщини з питань національної політики Янош Арпад Потап під час візиту на Закарпатті агітував за «КМКС «Партію угорців України». Потап прямо закликав підтримати партію на місцевих виборах. МЗС України засудило ці дії і звернулося в поліцію. Потім відомство вирішило заборонити в’їжджати в Україну державному секретарю канцелярії прем’єр-міністру Угорщини і ще одному чиновнику, його посаду не вказали. Міністерство вручило ноту протесту послу Угорщини Іштвану Ійдярто через подібну політичну агітацію – Угорщина порушила ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» і ст. 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборній агітації.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сиярто назвав заборону України на в’їзд двом високопоставленим особам з Угорщини «жалюгідним і абсурдним».

Джерело: Народна Правда