Українців змусять більше платити за електроенергію

Українців змусять більше платити за електроенергію
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У Міністерстві енергетики України заявили, що електроенергія для населення повинна подорожчати. Швидше за все на нові тарифи слід чекати в першій половині 2021 року.

Про це з посиланням на виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Бойка пише “Урядовий кур’єр”.

Loading...

“Нинішні показники, коли фізичні особи сплачують по 90 копійок за кіловат (за перші 100 кіловат споживання) є вкрай низькими”, – вважає Бойко.

За його словами, державні виробники електроенергії “Енергоатом” і “Укргідроенерго” поставляють населенню дешеву електричну енергію, що заважає встановленню ринкових правил:

“Перед нами стоїть об’єктивна необхідність перегляду підходів до формування тарифів для побутових споживачів. А ми маємо таке: підприємства платять більше, люди – менше. І тим, кому держава хоче допомогти, вона бере гроші з бюджету, а не повинна забирати кошти у промислових підприємств “, – додав Бойко.

У Міністерстві енергетики України також відзначили, що ціни на електроенергію для населення в європейських країнах були такими: Болгарія (10 євро за 100 кіловат годину), Угорщина (10,3 євро), Естонія (12,4), Бельгія (27,9 євро ) Данія (28,3 євро), Німеччина (30,4 євро).

Напередодні глава МОЗ Максим Степанов заявив, що в бюджеті відмовляються враховувати пропозицію відомства щодо фінансування охорони здоров’я (МОЗ просить 296 млрд грн.). Степанов пояснив, що ця сума потрібна для того, щоб лікарі не виїжджали з країни.

В Україні хочуть кардинально переглянути податок на нерухомість . Очікується, що це призведе до значного зростання надходжень до бюджету, тільки ось для деяких категорій громадян суми злетять в два-три рази.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...