В Україні скасують зменшення пенсій: що про це відомо

В Україні скасують зменшення пенсій: що про це відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні можуть повернути норму про максимальну пенсію для військових в 90% грошового забезпечення.

За відповідний законопроект №2141 проголосували 253 нардепа на сьогоднішньому засіданні Ради.

При цьому, профільний комітет рекомендував відправити закон на доопрацювання. Однак цю пропозицію підтримали тільки 186 депутатів.

Чинний закон “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” визначає, що максимальний розмір військової пенсії зменшено до 70% грошового забезпечення. До того ж органи Пенсійного фонду під час проведення перерахунку раніше призначених великих пенсій теж зменшують їх відсотковий розмір до 70%.

Документом повертається межа пенсій в 90% відповідних сум і відновлює соціальну справедливість серед військових пенсіонерів, які виходили на пенсію в різний час і при однакових умовах служби отримують різні суми виплат.

Також прописаний перерахунок пенсій на момент виникнення такого права і його детальний порядок. На реалізацію законопроекту необхідно коштів з державного бюджету в розмірі 14,8 млрд гривень.

Як ми вже розповідали раніше, дефіцит Пенсійного фонду за період січень-жовтень склав 17,3 млрд гривень. Саме на таку суму витрати перевищили доходи ПФУ.

Тим часом, пенсія в Україні буде нараховуватися по-новому – порядок виплат зазнав змін, а встановлення мінімального віку для нарахування пенсії за вислугу років Конституційний суд визнав незаконним.

Джерело: Народна Правда