5 грудня в Україні: що не можна робити в цей день, прикмети

5 грудня в Україні: що не можна робити в цей день, прикмети
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

5 грудня в Україні відзначають День працівників статистики, а за народним календарем святкують Прокоп’єв день.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про свято 5 грудня.

Loading...

Прокоп’єв день

В цей день відзначається пам’ять святого Прокопа Читця, який прийняв мученицьку смерть на початку 4 століття. Прокопій народився в Єрусалимі і був читцем у Кесарійській церкві – роз’яснював прихожанам  Святе Письмо і перекладав його на сирійський мову. Святий прославився тим, що мав  дар зцілювати одержимих бісами. За наказом намісника Палестини читця схопили і примушували принести жертву богам язичників. Прокопій відмовився  і був обезголовлений.

Прикмети на 5 грудня

  • Тепла погода – зима буде сніжною і довгою.
  • Прийшов Прокіп – розрив замет, по снігу ступає – дорогу копає.

Щорічно 5 грудня в Україні відзначається День працівників статистики, професійне свято, встановлене указом президента в 2002 році, на підтримку ініціативи Державного комітету статистики України та враховуючи значний внесок працівників цієї галузі у розвиток економіки держави. Ця дата пов’язана з проведенням у 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення.

Нагадаємо, 17 грудня православний світ відзначає День Великомучениці Варвари. Святу вважають захисницею від раптової і насильницької смерті.

А 13 грудня православні відзначають день Андрія Первозванного — це день пам’яті про мученицької смерті апостола Христа Андрія. Андрій Первозванний проповідував християнство у Скіфії і, за переказами, дійшов до Києва.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...